Acer: netbooki z Androidem to aktualnie kiepski pomysł

Acer: netbooki z Androidem to aktualnie kiepski pomysł

29.04.2009 16:00, aktual.: 30.04.2009 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer zapowiedział, że w tym roku wprowadzi na rynek smartfona bazującego na platformie Google Android. Jednocześnie CEO firmy dodał, że nie jest pewien czy Acer zdecyduje się na netbooki wyposażone w ten system operacyjny.

"Cały rynek bacznie przygląda się Androidowi", powiedział Gianfranco Lanci, prezes Acera. "My również testujemy platformę i mnóstwo rozwiązań na smartfony. Mimo to uważam, że jeszcze za wcześnie by mówić o systemie Android na netbooki. Nie w najbliższym czasie" - dodał.

Lanci powiedział również, że Android jest bardzo dobry jeśli chodzi o komunikację i połączenie z internetem. CEO Acera nie jest jednak pewien czy system jest także odpowiedni dla tradycyjnych komputerów. Smartfony wyposażone w Androida wydają się znacznie lepszym rozwiązaniem od netbooków. (zobacz: Acer: nadchodzi smartfon bez Windows).

Android stał się popularny w branży po sukcesie pierwszego smartfona wyposażonego w ten system operacyjny.

T-Mobile był pierwszym operatorem, który wprowadził G1 do sprzedaży. Firma ostatnio pochwaliła się, że przez pół roku sprzedała już milion egzemplarzy urządzenia. Choć wynik daleki jest od sukcesu iPhone'a, to i tak robi wrażanie.

Kilku producentów zapowiedziało już, że w tym roku wprowadzi do sprzedaży smartfony wyposażone w system Google Android. Wśród nich najważniejszymi graczami jest T-Mobile, HTC (HTC Dream z Androidem) oraz Samsung (najnowszy model I7500).

Netbooki są dla Androida całkowicie nowym segmentem i faktycznie trudno przypuszczać aby system od Google mógł już teraz rywalizować na tym polu z Linuksem lub Windowsem XP i 7.

Mimo wszystko CEO Google, Eric Schmidt, jest dobrej myśli. Ostatnio powiedział on m.in. że platforma Android zanotuje w nadchodzącym roku bardzo wysoki wzrost popularności, zarówno w segmencie telefonów komórkowych, jak i netbooków.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)