Analitycy: netbooki z Androidem przebojem 2009 roku?

Analitycy: netbooki z Androidem przebojem 2009 roku?

19.03.2009 22:00, aktual.: 20.03.2009 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komputery typu netbook z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności. Poziomu sprzedaży tych urządzeń nie obniżył nawet obecny kryzys ekonomiczny. Analitycy przewidują, że w roku 2009 będzie podobnie. Co ciekawe, ogromną rolę odegrać mają tu netbooki z systemem operacyjnym Android.

Komputery typu netbook stały się hitem roku 2008. Teraz producenci tych urządzeń nieustannie prześcigają się w dodawaniu coraz bardziej wydajnych komponentów oraz większych ekranów. W Sieci pojawiły się nawet spekulacje, iż firma Asus chce wprowadzić na rynek Eee PC z napędem optycznym (informowaliśmy o tym w artykule pt. "Netbook Eee PC z napędem optycznym już wkrótce?"). Nie da się nie zauważyć, że tanie netbooki w coraz większym stopniu zaczynają przypominać funkcjonalnością dobrze wszystkim znane laptopy.
Analitycy przewidują, że rok 200. będzie kolejnym dobrym okresem dla małych komputerów. Jednak zdaniem specjalistów w ciągu najbliższych 9 miesięcy na rynku zaczną się pojawiać urządzenia o cenie nie przekraczającej 200 dolarów. Takie netbooki wyposażone byłyby w system operacyjny Android.
W teorii sprzęt taki miałby posiadać bardzo ograniczoną funkcjonalność. Wszystkie aplikacje jakie użytkownik uznałby za niezbędne byłyby dostępne do pobrania ze sklepu Android Market (oczywiście odpłatnie). Takie rozwiązanie sprawiłoby, że każdy nabywca nowego komputera mógłby sam w pełni go skonfigurować i nie instalować programów, które uzna za niepotrzebne.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)