Computex 2009: tajwański netbook z dwoma systemami - Windows XP i Androidem

Computex 2009: tajwański netbook z dwoma systemami - Windows XP i Androidem

03.06.2009 21:30, aktual.: 04.06.2009 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tajwański Institute for Information Industry zaprezentował na targach Computex 2009 interesujący prototypowy netbook pozwalający użytkownikowi na wybór pomiędzy dwoma systemami - Windows XP i Google Android.

Na rynku netbooków trwa zażarta walka pomiędzy Windows XP (Vistę można z powodzeniem pominąć), a systemami opartymi na Linuksie takimi jak Moblin, czy Android.

Tajwański Institute for Information Industry zaprezentował na targach Computex 200. bardzo interesujący prototypowy netbook, który godzi dwa konkurencyjne obozy. Urządzenie pozwala bowiem na pracę w dwóch różnych środowiskach - Microsoft Windows XP i Google Android.
Netbook składa się z 7,6-calowego wyświetlacza LCD, który wyposażono w technologię dotykową. Stanowi on osobny, odłączany od reszty moduł (może pracować niezależnie), w którego środku umieszczono wykorzystywany przez Androida 533-megahercowy procesor Samsung AMR. Za obsługę Systemu Windows odpowiada natomiast umieszczony pod klawiaturą 1,6-gigahercowy procesor Via C7.

Obraz
© (fot. IDG)

Podstawowy OS komputera to Android. Jeżeli natomiast będziemy chcieli uruchomić program korzystający z platformy x86. automatycznie uruchomi się Windows XP.
Urządzenie dysponuje bateriami, które powinny pozwolić mu na 8-1. godzin pracy bez podłączenia do gniazdka, natomiast koszty jego produkcji, wedle szacunków, mogą być o około 50 dolarów wyższe niż zwykłego netbooka.
Obecnie tajwański Institute for Information Industry poszukuje firmy zainteresowanej produkcją oraz sprzedażą komputera.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)