Nowości Acer z Computex 2012 - tablety, ultrabooki oraz all‑in-one

Nowości Acer z Computex 2012 - tablety, ultrabooki oraz all-in-one
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.06.2012 11:46, aktual.: 11.06.2012 12:44

Acer podczas targów Computex 2012 pokazał całą gamę produktów opartych na systemie Windows 8, w skład której wchodzi Ultrabook Aspire S7, tablety z rodziny ICONIA W oraz komputery zintegrowane (AIO) z serii Aspire U.

Seria Aspire S7
W skład serii wchodzą modele o przekątnej 13,3 cala oraz 11,6 cala, które są odpowiednio najcieńszym oraz najmniejszymi ultrabookami z dotykowym ekranem o rozdzielczości Full HD. Oba modele mają aluminiową obudowę a większy z ultrabooków ma błyszczącą, szklaną pokrywę.

Ze względu na aluminiową konstrukcję, ultrabooki S7 są cienkie i lekkie, a jednocześnie wystarczająco wytrzymałe do codziennego użytkowania. Akumulator w 13,3-calowym modelu wystarcza nawet na 1. godzin pracy, natomiast w modelu 11,6 na 9 godzin. Oznacza to, że z ultrabooka można swobodnie korzystać przez cały dzień, pracując oraz odtwarzając multimedia. W celu optymalnego wykorzystania możliwości wydajnych podzespołów, zastosowano system Acer Twin Air, który zapewnia skuteczne chłodzenie komputera oraz komfort termiczny użytkownika.

Ultrabooki z serii S7 są też wyposażone w klawiaturę z podświetleniem, którego intensywność jest automatycznie dostosowywana do oświetlenia zewnętrznego.

Tablety Acer Iconia Tab W510 i W700
Tablety Acer Iconia Tab W51. i W700 to urządzenia z najnowszym systemem operacyjnym Windows 8. Tablet W510 ma trzy tryby pracy ekranu dotykowego, W700 jest natomiast najwydajniejszym tabletem z systemem Windows 8 w ofercie Acer i współpracuje z podstawką zwiększającą funkcjonalność.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Najbardziej wyjątkową cechą tabletu W51. jest ekran dotykowy z trzema trybami pracy, dostosowanymi do obsługiwania palcami, pisania oraz oglądania. Tablet może być używany w sposób tradycyjny, a także w trybie zwiększonej produktywności. W celu zapewnienia optymalnego komfortu pisania oraz wydłużenia czasu pracy na baterii, nawet do 18 godzin, do tabletu można podłączyć stację dokującą z klawiaturą. Po obróceniu o 295 stopni, tablet może być używany w trybie prezentacji, doskonałym do oglądania filmów, przeglądania stron WWW oraz wyświetlania prezentacji PowerPoint.
Ponadto, W51. jest wyposażony w technologię Always On, Always Connect oraz 10,1-calowy ekran dotykowy o poszerzonym kącie widzenia.

Tablet Acer W70. jest oferowany wraz wielofunkcyjną podstawką, która umożliwia ustawanie ekranu pod różnymi kątami. Gdy ekran jest ustawiony poziomo, może być odchylany o maks. 70 stopni w celu komfortowego oglądania obrazu lub o 20 stopni w celu wygodnego korzystania z funkcji dotykowych. Ponadto, ekran można ustawić pionowo, co pozwala na łatwiejsze przeglądanie stron WWW oraz czytanie dokumentów. W700 jest też wyposażony w trzy porty USB 3.0.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W tablecie W70. zastosowano 11,6-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD oraz system dźwiękowy Dolby Home Theater.

Komputery All-In-One
Acer pokazał także dwa nowe komputery zintegrowane (AOI), wyposażone w system operacyjny Windows 8. Aspire 7600U (27-calowy) oraz Aspire 5600 (23 -calowy).

Aspire 7600. rozpoznaje jednoczesne dotknięcia w 64 dowolnych punkach ekranu, dzięki czemu z funkcji dotykowych może korzystać kilka osób na raz. Ponadto, ekran można odchylać w zakresie od 0 do 90 stopni, a po położeniu na płasko obracać we wszystkie strony. Komputer 7600U jest też bardzo cienki, ma tylko 35 mm grubości. Zastosowano w nim wyświetlacz Full HD oraz system dźwięku przestrzennego Dolby Home Theater.

Obraz
© Aspire 7600U (fot. Materiały prasowe)

Elegancki model Aspire 5600. jest najcieńszym komputerem klasy AIO na rynku. Jest on wyposażony w ergonomiczny ekran dotykowy, z regulacją nachylenia w zakresie od 30 do 85 stopni. Został zaprojektowany tak, aby mógł pełnić funkcję rodzinnego centrum rozrywki i jak poprzednik, jest wyposażony w wyświetlacz Full HD i system dźwięku przestrzennego Dolby Home Theater.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)