Co szykuje nam Google na swoje 10‑cio lecie?

Co szykuje nam Google na swoje 10-cio lecie?
Źródło zdjęć: © google

25.09.2008 13:30, aktual.: 25.09.2008 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno Google obchodziło 10-lecie istnienia i w związku z powstał krótki przegląd wydarzeń przedstawiający jej historię. Oprócz tego został uruchomiony projekt "10 do potęgi 100", którego zadaniem będzie ulepszanie świata. Na stronie projektu znajdziemy też krótki filmie prezentujący jego ideę.

Na udostępnionym materiale opisującym pokrótce historię firmy możemy zobaczyć miedzy innymi takie momenty jak pierwsza inwestycja Andy'ego Bechtolsheima w firmę w wysokości 100 tysięcy dolarów, rok 2000, w którym indeks stron osiągnął liczbę 1 miliarda, rok 2003, w którym przyjęto model biznesowy pay-per-klick (zapłata za kliknięcie) reklam AdWords i inne ciekawe momenty z historii Google.

Projekt "10 do potęgi 100" to projekt, który ma zachęcić ludzi do pomagania sobie nawzajem, czyli realizacji motto przewodniego, którym firma kieruje się od chwili jej powstania. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje pomysły z tym związane do 20. października. Najlepszy projekt otrzyma nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów. Nagroda zostanie przyznana jednemu z pięciu pomysłów, które zostaną wybrane przez specjalnie powołane do tego celu jury.

_ Poza podstawowymi potrzebami ludzkimi, jak posiadanie pewnych podstawowych dóbr, jedynym sposobem na osiąganie coraz większego szczęścia osobistego jest pomaganie innym ludziom. Jeśli masz pomysł, który może przysłużyć się innym, opisz go i przyślij nam. Czekamy na pomysły, które pomogą jak największej liczbie ludzi. Jednocześnie jesteśmy gotowi do wprowadzenia go w życie. Możesz nam w tym pomóc zgłaszając swój własny pomysł i/lub głosując na pomysły innych _ - można przeczytać w oficjalnej informacja przekazanej przez Google.

100 najlepszych pomysłów zostanie przedstawionych 27. stycznia 2009 roku, po czym dzięki głosom internatów zostanie wybranych 20 najlepszych projektów, które staną do finałowej walki o główną nagrodę.

Historia firmy Google

Strona projektu "10 do potęgi 100"

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)