To już 10 lat Tłumacza Google: ciekawe statystyki

To już 10 lat Tłumacza Google: ciekawe statystyki02.05.2016 09:00
To już 10 lat Tłumacza Google: ciekawe statystyki
Źródło zdjęć: © WP.PL

Chyba każdy z nas chociaż raz skorzystał z translatora Google'a. Jedni z konieczności, drudzy dla zabawy. Z okazji 10 urodzin Google Translate, zespół tej firmy przygotował ciekawe zestawienie faktów i informacji statystycznych.

Trudno uwierzyć, ale minęło już 1. lat od chwili, gdy do sieci trafił Tłumacz Google. Początki nie były przy tym łatwe: zaczynał od tłumaczenia zaledwie dwóch języków, podczas gdy obecnie ich liczba wzrosła do 103. Ale to nie jedyna imponująca liczba w tym zestawieniu.

  1. Z Tłumacza Google korzysta już ponad 500 milionów użytkowników.
  2. Najczęściej tłumaczone są wyrażenia pomiędzy angielskim a hiszpańskim, arabskim, rosyjskim, portugalskim i indonezyjskim.
  3. Poza najpopularniejszymi frazami, takimi jak “kocham Cię” często szukane są tłumaczenia związanych z aktualnymi wydarzeniami lub trendami, np.: “selfie” albo “purple rain”.
  4. Tłumacz jest tworzony również społecznościowo: do tej pory 3,5 mln ludzi dokonało 90 milionów poprawek, co pomogło ulepszać już istniejące tłumaczenia i dodawać nowe języki.
  5. Brazylia rządzi: 92 proc. tłumaczeń pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych, a Brazylia jest na szczycie tej listy.
  6. Tłumaczenie w czasie rzeczywistym (z pomocą aparatu wbudowanego w smartfon lub tablet), czyli Word Lens, działa już w 28 językach.
  7. Automatyczne rozpoznawanie języka, umożliwiające swobodną konwersację, działa już w 32 językach.
  8. Nie każdy wie, ale Tłumacz Google może działać także wtedy, gdy nie jesteśmy podłączeni do internetu (łącznie z Word Lens).

Życzymy zespołowi Google wszystkiego najlepszego, bo Tłumacz to naprawdę niesamowite narzędzie. I aż ciężko sobie wyobrazić, jak będzie działał za kolejne 1. lat.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pierwszy e-papier oparty na grafenie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)