FBI do Apple i Google: albo pozwolicie nam na inwigilację, albo was do tego zmusimy

FBI do Apple i Google: albo pozwolicie nam na inwigilację, albo was do tego zmusimy
Źródło zdjęć: © SXC.hu

06.11.2014 12:05, aktual.: 06.11.2014 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szyfrowanie danych w nowych systemach mobilnych Apple i Google to jeden z największych problemów dyrektora FBI, Jamesa Comeya.

Podczas wykładu na Brookings Institution, Comey stwierdził, że w imię szeroko rozumianego bezpieczeństwa telekomunikacji, giganci tacy jak Apple i Google nie mogą szyfrować danych swoich użytkowników.

_ "Szyfrowanie pełni nie tylko funkcje techniczną, ale również jest chwytem marketingowym" - mówi Comey - "Obie firmy (Apple i Google) są prowadzone przez dobrych ludzi, którzy dostrzegają potrzeby rynku. Jednak kierunek, w który nas prowadzą, powinna poprzedzić wnikliwa debata." (...) "Kongres może zmusić do tego firmy" - ostrzegał - "Może więc posłuchają sugestii i zrobią to sami. _"

Szef FBI jest wytrawnym graczem - w końcu kongres już raz odmówił zmuszenia Apple i Google do odszyfrowania danych swoich użytkowników. Jednak w ubiegłym tygodniu w Kongresie nastąpiło ogromne przetasowanie po wyborach, które wygrała Partia Republikańska. Coś nam mówi, że sprawa z szyfrowaniem danych użytkowników jest daleka od zakończenia się.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: AllPlayer 6.0 już dostępny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)