O. Rydzyk szykuje skok na Internet

O. Rydzyk szykuje skok na Internet

O. Rydzyk szykuje skok na Internet
Źródło zdjęć: © AFP
08.12.2008 10:56

Niech żyją moherowe berety! - krzyczało blisko 10 tysięcy osób, które w sobotę świętowały 17. rocznicę istnienia Radia Maryja. Od ojca Tadeusza Rydzyka dostały nowe zadanie - poznanie tajników Internetu. A dokładniej - stworzenie paru internetowych portali, żeby o młodzież zawalczyć - pisze "Dziennik".

Ojca dyrektora nie zawiedli jak zwykle posłowie: Przemysław Gosiewski, Zbigniew Ziobro oraz Joachim Brudziński. Jednak polityków było zdecydowanie mniej niż w czasach pisowskiej koalicji z Samoobroną i LPR.

Tym razem o. Rydzyk odkrył dla swoich słuchaczy nowe medium. - Gdybyśmy mieli tak parę portali internetowych! O młodzież trzeba zawalczyć, a młodzież to internet. Wszystkie moherowe berety, uczymy się internetu! - wołał o. Rydzyk.

288772977758386323
© (fot. AFP)

W czasie sobotnich uroczystości rocznicowych wielką popularnością cieszył się utwór Kapeli znad Byryczy ze słowami: "My uwielbiamy berety moherowe, za ich odwagę i życie dla Kościoła”. - Moher to jest ciepła, fantastyczna rzecz. Rodzina Radia Maryja ma fantastyczną atmosferę - wołał do kamery o. Waldemar Gonczaruk.

- Sukces Radia Maryja polega na trafieniu w wielką społeczną potrzebę. Jako pierwsze medium w wolnej Polsce rozwinęło formułę rozgłośni interaktywnej. Zbudowało poczucie więzi i tożsamości na wartościach patriotycznych i narodowych, trwale wiążąc słuchaczy - tak to widzi poseł PiS Stanisław Cymański.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)