Co nowego szykuje nam HP, czyli biznes w sosie słodko-kwaśnym

Co nowego szykuje nam HP, czyli biznes w sosie słodko-kwaśnym

Co nowego szykuje nam HP, czyli biznes w sosie słodko-kwaśnym
Źródło zdjęć: © WP.PL
10.05.2012 17:23, aktualizacja: 11.05.2012 12:28

Podczas tegorocznej prezentacji Global Influencer Summit 2012, HP postanowiło pokazać całemu światu dokąd zmierza i jak zamierza się dalej rozwijać. Niestety, nie zobaczyliśmy żadnej rewolucji, żadnych super produktów, które podbiłby serca użytkowników na całym świecie, jednak w całym gąszczu ciekawych, choć już w większości znanych produktów można było znaleźć perełki. Jedną z nich był ultrabook Spectre, za pomocą którego, w rok po innych producentach, HP odkrywa tę kategorię komputerów. Widać także, że amerykański producent mocno stawia na mobilność, ale także na komputery typu All-In-One, z dużym naciskiem na atrakcyjny design. Z całą pewnością HP dało także bardzo wyraźny sygnał, że rynek chiński staje się dla tego producenta równie ważny, jak nie nawet ważniejszy, niż rodzimy rynek amerykański. To właśnie Chiny są dla HP strategicznym miejscem do rozwijania swojego biznesu – Europa i USA to rynki już nasycone. HP organizując swoje najważniejsze wydarzenie w roku w Chinach, zalotnie puszcza oko do chińskiego konsumenta i tutejszego biznesu.

Nieco inną propozycją HP jest komputer, który samo HP nazywa sleekbook. Jest to komputer, tańszy niż przeciętny ultrabook, jednak nietracący nic z jakości wykonania, mobilności, a co więcej, z wyjątkowo długiego czasu pracy. EliteBook Folio 9470. wyposażono w 14-calowy ekran LED o rozdzielczości 1366x768 pikseli. Ciekawostką jest touchpad wykonany ze szkła, co mocno przypomina model Spectre. Ten typ komputera jest jednak nieco grubszy, niż typowy ultrabook, albowiem mierzy niecałe 2 cm grubości. Przeciętny użytkownik nie powinien jednak zwrócić na to wielkiej uwagi, jeśli spojrzy na cenę. Dzięki wyposażeniu komputera w procesory AMD i rezygnację z szybkich, ale drogich dysków SSD, najnowsza propozycja HP powinna kosztować około 600-700 dolarów, a to już cena, którą znacznie łatwiej zaakceptować. Komputer może być wyposażony w dodatkową, doczepianą od spodu baterię, która wydłuża jego czas pracy nawet do 20 godzin. Co ciekawe, za niewielką dopłatą HP dołoży nam do swojego sleekbooka mały dysk SSD, na którym
będzie można zainstalować system operacyjny i najważniejsze aplikacje.

Obraz

Tablet HP - jeszcze nie teraz
Jak wyglądały losy pierwszego tabletu HP większość z nas pamięta - wyprzedawano go po 10. dolarów za sztukę. Po tamtej przygodzie z tabletem, HP przez długi czas nie miało takiego urządzenia w swojej ofercie. Teraz jednak ma się to zmienić i to za sprawą Windows 8. HP uparcie milczy i nie zdradza żadnych szczegółów, poza tym, że będzie to tablet z Windows 8, że zobaczymy go za kilka miesięcy oraz tym, że są takie rzeczy w tabletach, które można zrobić po prostu lepiej. Pożyjemy - zobaczymy.

Drukarka bez podłączania do prądu i monitory tylko z jednym kablem
HP podczas swojej konferencji pokazało rozwiązanie, które choć może nie jest wielce spektakularne, to naprawdę użyteczne i praktyczne. Wraz koncernem 3M, HP opracował konstrukcję OneWired - jeden kabel. OneWired ma uwolnić nas od plątaniny kabli na biurku i sprawić, że podłączając np. monitor użyjemy tylko jednego kabla - będzie on zarówno kablem zasilającym, jak i dostarczającym obraz do monitora. Konstrukcja jest rozwojowa i już niedługo, możemy się spodziewać jej ewolucji i zintegrowania w jednym kabelku wszystkiego, co potrzebujemy.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Bardzo ciekawym rozwiązaniem pokazanym przez HP jest także drukarka, a właściwie urządzenie typu All-In-One, które do swojej pracy nie potrzebuje dostępu do gniazdka elektrycznego. OfficeJet Mobile 15. wyposażona została bowiem w akumulator, który pozwala na wydrukowanie do 500 stron z prędkością do 22 stron na minutę. Na pierwszy rzut oka to gadżet, jednak jeśli jednak przyjrzeć się OfficeJet Mobile 150 z bliska, jest to rozwiązanie całkiem praktyczne - przynajmniej dla niektórych grup konsumentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)