Nowe komputery w ofercie HP

Nowe komputery w ofercie HP

Nowe komputery w ofercie HP
Źródło zdjęć: © HP
03.03.2010 14:40, aktualizacja: 03.03.2010 15:48

HP poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży swojego pierwszego multidotykowego tabletu oraz nowych notebooków dla użytkowników biznesowych

Oferta HP została rozszerzona o następujące urządzenia:

HP EliteBook 2740p - płaski notebook, z możliwością przekształcenia w samodzielny tablet (poprzez odpięcie klawiatury), obsługujący funkcje multitouch.

HP EliteBook 2540p - najlżejszy oferowany przez firmę HP notebook, którego waga (w zależności od wersji) może wynieść nawet 1,5. kg; urządzenie doskonałe dla dużych międzynarodowych korporacji, sektora publicznego oraz firm potrzebujących solidnego i bardzo wydajnego notebooka.

Notebooki ze standardowej serii HP ProBook (seria s) - trzy nowe modele przeznaczone do codziennego użytku.

Wydajne i lekkie dla często podróżujących

Tablet HP EliteBook 2740p, wyposażony został w procesory Intela o standardowym napięciu zasilania, dzięki czemu jest w stanie połączyć moc obliczeniową i niezawodność notebooka z elastycznością tabletu, stanowiąc idealne rozwiązanie dla często podróżujących użytkowników. Najlżejszy model tabletu 2740. waży 1,72 kg i jest wyposażony w wyświetlacz LED o przekątnej 30,7 cm (12,1 cala) lub w opcjonalny wyświetlacz nadający się do pracy w warunkach zewnętrznych dzięki antyrefleksyjnej powłoce oraz zwiększonemu kontrastowi ekranu, ułatwiając odbiór obrazu w naturalnym oświetleniu.

Obraz
© HP EliteBook 2740p (fot. HP)

Rozszerzona technologia sterowania dotykowego multitouch obsługuje gesty wykonywane kilkoma palcami, takie jak chwytanie i obracanie. Dotykowa technologia umożliwia przesuwanie, naciskanie, obracanie i chwytanie obiektów na ekranie, przenoszenie oraz zmianę ich rozmiaru w zupełnie naturalny sposób.

Model EliteBook 2740. oferuje szeroką ofertę różnych akumulatorów, które pozwalają na tworzenie lekkich konfiguracji. Do najciekawszych rozwiązań należą 6 komorowy litowy akumulator pryzmatyczny, który umożliwia pracę przez maksymalnie 5 godzin, oraz opcjonalny akumulator HP 2700 Ultra-Slim, który razem ze standardowym akumulatorem umożliwia pracę nawet przez 11 godzin.

Opcjonalna stacja dokowania HP 274. Ultra-Slim Expansion Base umożliwia użytkownikom podłączenie notebooka w celu korzystania z urządzeń peryferyjnych bez potrzeby ciągłej zmiany kabli. Ta innowacyjna stacja dokowania jest wyposażona w napęd DVD+/-RW i dzięki zmniejszonym rozmiarom potrafi zmieścić się nawet w aktówce, co ułatwia podróżowanie z dyskiem optycznym. Ponadto stacja obsługuje również interfejs DisplayPort, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo podłączyć notebook do monitora. Stacja dokowania jest także wyposażona w port eSATA, co pozwala na podłączanie do notebooka zewnętrznej macierzy RAID, dysku twardego lub dysku optycznego, aby przyspieszyć i ułatwić zapisywanie danych w pamięci masowej.

Obraz
© HP EliteBook 2740p ze stacją dokującą (fot. HP)

HP EliteBook 2540. występuje w wariantach z różnymi procesorami Intel Core. Do wyboru są procesory o standardowym napięciu zasilania zapewniające maksymalną wydajność (nowość w ofercie ultra-mobilnych rozwiązań HP) oraz o niskim napięciu zasilania, zwiększające elastyczność dzięki możliwości podłączenia dysku optycznego lub drugiego dysku twardego.

Najlżejszy w ofercie notebooków HP EliteBook 2540. jest wyposażony w wyświetlacz LED o przekątnej 30,7 cm (12,1cala), opcjonalną kamerę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli, oprogramowanie czytnika kart biznesowych oraz czytnik linii papilarnych HP.

Wbudowana technologia HP Mobile Broadband oparta na technologii Gobi zapewnia wygodny dostęp do Internetu. Natomiast narzędzie HP Connection Manager 3.0 upraszcza i automatyzuje podłączanie użytkowników do preferowanej sieci.

Model HP EliteBook 2540. jest oferowany z kilkoma opcjami akumulatorów zapewniającymi lekkość lub dłuższy czas pracy komputera. Do tej oferty należą: akumulator 3-komorowy zapewniający maksymalnie 4 godziny pracy, akumulator 6-komorowy zapewniający do 8 godzin pracy oraz akumulator 9-komorowy zapewniający maksymalnie 10,5 godziny pracy.

Obraz
© HP EliteBook 2540p (fot. HP)

Modele 2740. i 2540p zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu wymogów testów wojskowych MIL-STD 810G, sprawdzających odporność komputerów na wibracje, kurz, wilgotność, wpływ wysokości n.p.m. oraz skrajne temperatury.

Ponadto notebooki EliteBook 2740. i 2540p są wyposażone w zainstalowaną fabrycznie wersję próbną rozwiązania HP SkyRoom - oprogramowania do obsługi wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości.

Wielka wydajność dla małych firm

Z myślą o małych firmach HP zapowiedziało wprowadzenie na rynek notebooków HP ProBook z serii s w nowej, trwałej, metalowej obudowie ze szczotkowanego aluminium o matowej powierzchni, dostępnej w dwóch odcieniach - kawioru i bordo.

HP ProBook z serii s dostępny jest z trzema różnymi wyświetlaczami HD podświetlanymi diodami LED: HP ProBook 4320. (ekran o przekątnej 33,8 cm/13,3 cala), HP ProBook 4520s (ekran o przekątnej 39,6 cm/15,6 cala) oraz HP ProBook 4720s (ekran o przekątnej 42,9 cm/17,3 cala).

Obraz
© HP ProBook 4320s (fot. HP)

Najtańszy model z tej serii kosztuje 36. EUR. HP ProBook z serii s oferują całkiem nowe, wprowadzone do oferty w 2010 r., procesory Intel Core i3, i5 i i7, kartę graficzną Intel HD lub dedykowaną ATI Mobility Radeon HD 4350 do obsługi zaawansowanych multimediów oraz wiele technologii bezprzewodowych.

Logowanie do systemu Windows oraz do serwisów internetowych jest łatwe i szybkie dzięki narzędziu HP Face Recognition, a opcjonalny czytnik linii papilarnych stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem do danych użytkownika.

Notebooki HP ProBook z serii s wyposażono dodatkowo w nowe multimedialne funkcje sterowania wideo. Są one oferowane z zainstalowanym fabrycznie nowym pakietem ArcSoft TotalMedia, który pozwala użytkownikom odtwarzać, montować i tworzyć pliki audio i wideo.

Innowacje dla profesjonalistów

Wszystkie nowe notebooki HP ProBook i EliteBook z serii p posiadają funkcję HP DayStarter, aplikacje wyświetlającą kluczowe informacje, już podczas startu systemu operacyjnego. Podczas gdy system Windows kontynuuje ładowanie w tle, na ekranie wyświetlane są treści dostosowane do potrzeb użytkownika, w tym kalendarz (na najbliższe 1. godzin), stan akumulatorów oraz wskaźnik ładowania systemu operacyjnego.

Notebook HP EliteBook oraz większość notebooków z serii HP ProBook wyposażono również w funkcję HP QuickWeb, która zapewnia użytkownikom dostęp do Internetu w ciągu kilku sekund, nawet jeśli notebook jest wyłączony. Natomiast funkcja HP Power Assistant dostarcza pełnych informacji o zużyciu energii przez komputer oraz zawiera narzędzia, które pozwalają na uruchomienie trybu oszczędnego, który pozwala wydłużyć czas pracy akumulatora i precyzyjnie monitorować zgłaszane zapotrzebowanie na jego zasilanie. Notebooki są też wyposażone w klawiatury odporne na zalanie.

Funkcja centralnego zarządzania pakietu HP ProtectTools udostępnia obsłudze IT zdalne narzędzie do wdrażania najważniejszych zasad bezpieczeństwa w całym przedsiębiorstwie oraz ich zarządzania. Na przykład dział informatyki może centralnie zdefiniować i wdrażać zasady bezpieczeństwa dla poszczególnych rodzajów użytkowników i ich grup, monitorować i kontrolować działalność systemów klienckich oraz przywracać dostęp użytkownikom zdalnym, którzy zapomnieli swoich haseł. Funkcja centralnego zarządzania jest dostępna we wszystkich notebookach HP EliteBook i ProBook wprowadzonych w 201. r.

Ceny i dostępność:

- Notebook HP EliteBook 2540p pojawi się w sprzedaży w kwietniu, a cena najtańszego modelu wyniesie 1299 EUR.
- Notebook HP EliteBook 2740p pojawi się w sprzedaży w kwietniu, a cena najtańszego modelu wyniesie 1499 EUR.
- Notebooki HP ProBook z serii s pojawią się w sprzedaży w marcu, a cena najtańszego modelu wyniesie 369 EUR.
- Stacja dokowania HP 2740 Ultra-Slim Expansion Base pojawi się w sprzedaży w maju, a cena najtańszego modelu wyniesie 199 EUR.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)