HP gra w zielone

HP gra w zielone

HP gra w zielone
Źródło zdjęć: © HP
04.12.2007 11:30, aktualizacja: 04.12.2007 13:33

Hewlett-Packard zdecydował się na znaczące inwestycje w "czystą" energię - koncern podpisał z firmą SunPower umowę, która przewiduje, że w siedzibie HP w San Diego zostanie zainstalowanych 5 tys. paneli słonecznych. W ciągu najbliższych 15 lat mają one dostarczyć ok. 10% energii wykorzystywanej w kompleksie HP i przynieść oszczędności rzędu 750 tys. USD.

Koncern podpisał również porozumienie z firmą Airtricity ( posiadającej sieć elektrowni wiatrowych w USA i Europie ) - HP zamierza w roku fiskalnym 2008 kupować od niej energię na potrzeby swojego irlandzkiego oddziału. Przedstawiciele firmy liczą, że tylko w przyszłym roku fiskalnym przyniesie im to ok. 40 tys. USD oszczędności. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż inwestycje te ograniczą o 40 ton rocznie emisję dwutlenku węgla.

Warto wspomnieć, że jest to kolejna w ostatnim czasie ekologiczna inwestycja jednego z gigantów IT - na podobny krok zdecydował się niedawno m.in. koncern Advanced Micro Devices ( jego fabryka w Teksasie w 100% zasilana jest odnawialną energią ). Producenci komputerów starają się także, by wytwarzane przez nich urządzenia były maksymalnie przyjazne dla środowiska - w projektowanie w pełni przetwarzalnych i wydajnych energetycznie urządzeń elektronicznych inwestują m.in. IBM, Dell oraz HP.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)