HP wraca do gry - nowy tablet HP Slate 2

HP wraca do gry - nowy tablet HP Slate 2

HP wraca do gry - nowy tablet HP Slate 2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.11.2011 12:23, aktualizacja: 10.11.2011 12:33

HP zaprezentowało tablet HP Slate 2 z obsługa multitouch, możliwością pracy wielozadaniowej i zaawansowanymi zabezpieczeniami. HP Slate 2 ma znaleźć zastosowanie w firmach oraz w instytucjach z takich branż, jak edukacja, służba zdrowia, administracja państwowa i handel detaliczny.

HP zaprezentowało tablet HP Slate 2 z obsługa multitouch, możliwością pracy wielozadaniowej i zaawansowanymi zabezpieczeniami. HP Slate 2 ma znaleźć zastosowanie w firmach oraz w instytucjach z takich branż, jak edukacja, służba zdrowia, administracja państwowa i handel detaliczny. Problemem może być jednak dość wygórowana cena, jak na tablet o przekątnej 8,9-cala.

HP Slate 2 pracuje pod kontrolą sytemu operacyjnego Microsoft Windows i waży 0,6. kg.

Tablet HP Slate 2 wyposażono w pojemnościowy ekran multitouch o przekątnej 22,6 cm (8,9 cala), który umożliwia wprowadzanie informacji przez dotyk lub rysik. Jest także wyposażony w klawiaturę Swype, która rozszerza funkcje dotykowe, umożliwiając wygodne i sprawne wprowadzanie danych jednym ciągłym ruchem palca lub rysika po klawiaturze ekranowej.

Sercem urządzenia jest procesor Intel Atom Z67. z technologią mSATA SSM, która przyspiesza uruchamianie urządzenia i wydłuża czas pracy akumulatora nawet do sześciu godzin. Dodatkowy sprzęt i oprogramowanie zwiększające bezpieczeństwo i funkcjonalność tabletu obejmuje:
- Wbudowany układ zabezpieczający TPM, który chroni dane —. od wiadomości e-mail po informacje zapisane na dysku twardym.
-Wbudowany moduł Security for HP ProtectTools, który umożliwia sterowanie i zarządzanie układem TPM (dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo uwierzytelniania użytkowników), poprawia integralność chronionego dysku osobistego, chroni wiadomości e-mail oraz zapewnia obsługę chronionych certyfikatów cyfrowych.

- Obsługa przez BIOS oprogramowania Computrace Pro, co ułatwia ochronę przed kradzieżą danych, ponieważ umożliwia zdalne usuwanie danych.

- HP Connection Manager - jeden interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe sterowanie połączeniami bezprzewodowymi (w tym Wi-Fi), przewodowymi (sieć LAN), Bluetooth oraz opcjonalnym modułem 3. Mobile Broadband i zapewnia wygodny dostęp do Internetu i intranetu z wielu miejsc na całym świecie.

Z przodu urządzenia umieszczono kamerkę internetową VGA, z tyłu zamontowano natomiast aparat cyfrowy o rozdzielczości 3 megapikseli. Za jakość reprodukowanego dźwięku odpowiada technologia SRS Premium Sound. Stacja dokowania HP Slate Dock umożliwia połączenie z urządzeniem przez 2 porty USB 2.0 i port HDMI.

Ceny i dostępność
Tablet HP Stale 2 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od grudnia br. a cena najtańszej wersji będzie wynosić 2399 PLN netto, czyli około 2950zł na sklepowej półce. Bardzo ciekawi jesteśmy sukcesu tabletu HP, bo cena wyższa od iPada może skutecznie odstraszyć klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)