Innowacyjny komputer od HP

Innowacyjny komputer od HP30.10.2014 08:27
Innowacyjny komputer od HP
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

Wygląda na to, że kierownictwo amerykańskiej firmy nie rzucało słów na wiatr, zapowiadając rychłą zmianę jej podejścia do wdrażania innowacji w swych produktach kategorii PC. Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami Re/code, o których pisaliśmy na łamach portalu, HP pokazało wczoraj światu nowy, potencjalnie rewolucyjny desktop all-in-one z projektorem i skanerem 3D – HP Sprout.

Już na pierwszy rzut oka widać, że celem postawionym przed projektantami komputera było stworzenie urządzenia o absolutnie unikatowym charakterze. Mimo że ostatecznie zachował on właściwie wszystkie funkcje klasycznego desktopu, to jest nim tylko w pewnej, niezwykle bazowej części. Zupełnie nowe są za to metody jego obsługi, nie odbywającej się za pośrednictwem klawiatury czy myszy, a dużej, interaktywnej maty oraz modułu do projekcji obrazu.

Działanie zestawu, choć pozornie dziwne, jest bardzo proste. Zależnie od potrzeb użytkownika, moduł może przekształcić matę w wirtualną klawiaturę bądź dodatkowy ekran, umożliwiający dokonywanie intuicyjnej edycji multimediów przy użyciu dłoni lub rysika. Projektor jest w stanie wyświetlać obraz zarówno w dwóch jak i trzech wymiarach, co według HP powinno przydać się przede wszystkim grafikom czy designerom, pracującym na zaawansowanych aplikacjach do edycji plików.

Z pierwszych opisów i recenzji peceta możemy wywnioskować, że jedną z jego najciekawszych funkcji będzie też opcja skanowania prawdziwych obiektów i wyświetlania ich przez moduł w formie modyfikowalnej projekcji. Za działanie tej opcji odpowiada zestaw kilku kamer z Intel Real Sense 3D na czele.

Jeśli chodzi o pozostałe elementy wyposażenia desktopu, to znajdziemy w nim m.in. pokaźny, 23-calowy monitor Full HD, wspierany przez Intel Core i7, wbudowaną grafikę NVIDII GeForce GT 745A, 8 GB RAM-u oraz dysk o pojemności 1 terabajta. Widoczny na załączonej grafice uchwyt nad ekranem to rzecz jasna nic innego jak moduł złożony z projektora DLP, lampy LED oraz kamery o rozdzielczości 14,6 megapikseli.

Według zapewnień przedstawicieli firmy, komputer HP Sprout stanowi jej nowo utworzonego ekosystemu Blended Reality i ma zostać oficjalnie wprowadzony do sprzedaży już 9 listopada tego roku. Jak wynika z relacji producenta, wciąż prowadzi on rozmowy z partnerami mającymi zająć się tworzeniem aplikacji, zdolnymi do wykorzystania pełni jego potencjału. Całość będzie dostępna do nabycia zarówno w sklepach, jak i na stronach internetowych Microsoftu oraz HP za 1900 dolarów.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Google Inbox, czyli nowe spojrzenie na pocztę elektronicznąGoogle Inbox, czyli nowe spojrzenie na pocztę elektroniczną

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)