CeBIT 2010: Co szykuje Intel?

CeBIT 2010: Co szykuje Intel?

CeBIT 2010: Co szykuje Intel?
02.03.2010 11:50

Intel planuje przedstawienie podczas targów CeBIT innowacji procesorowych: firma przeprowadzi na żywo europejską premierę układu Nehalem-EX oraz zaprezentuje procesor Westmere-EP. Obydwa modele trafią na rynek pod koniec pierwszego kwartału. Intel ujawni także trzy nowe procesory Intel Atom, zaprojektowane specjalnie z myślą o rynku rozwiązań osadzonych. Goście targów będą mieli także okazję przyjrzeć się z bliska nowym szkolnym komputerom PC, zbudowanym przy użyciu rozwiązań Intela, które trafią do oferty w drugim kwartale 2010 r

Kolejna generacja procesorów serwerowych Intela, która trafi na rynek jeszcze w tym kwartale, stanie się nowym standardem wydajności. Intel przeprowadzi pierwszą publiczną prezentację układów Nehalem-EX podczas targów CeBIT. Są one dostępne w wersjach z maksymalnie 8 rdzeniami i mogą jednocześnie przetwarzać 1. wątków. Intel zaprezentuje też procesor Westmere-EP. Jest to pierwszy układ w całości wykonany w technologii 32nm, który do sprzedaży trafi pod koniec pierwszego kwartału 2010 r.

Obraz
© (fot. Intel)

Na targach CeBIT Intel ogłosił premierę trzech procesorów Intel Atom z 7-letnim cyklem wsparcia, przeznaczonych na rynek rozwiązań osadzonych. Procesory - jednordzeniowe N45. i D410 oraz dwurdzeniowy D510 - są wyposażone w zintegrowany, ulepszony układ graficzny oraz kontroler pamięci wbudowane bezpośrednio w CPU. Przyczynia się to do poprawy wydajności oraz zmniejszenia zużycia energii. Wszystkie trzy układy współpracują ze sterownikiem wejścia/wyjścia, który sprawdzi się idealnie na rynku systemów osadzonych. Jest to dwuukładowy sterownik Intel 82801HM, który zapewnia bogatą funkcjonalność i elastyczność dzięki szybkim interfejsom, takim jak PCI Express, PCI, SATA i USB 2.0. Przedstawione powyżej trio nadaje się doskonale do niewielkich, energooszczędnych rozwiązań w osadzonych systemach przemysłowych, drukujących czy cyfrowych systemach monitoringu. Procesory są już dostępne w sprzedaży, a ich cena jednostkowa przy zamówieniu 1000 sztuk wynosi od 43 do 63 USD.

Intel prezentuje także na targach CeBIT nowy projekt szkolnych netbooków Classmate PC z obrotowymi ekranami, które zbudowano przy użyciu podzespołów firmy. Łączą one estetykę z wysoką wytrzymałością. Oferują pełną funkcjonalność komputera PC, ulepszone mechanizmy czytania elektronicznych publikacji, wyższą wydajność i energooszczędną konstrukcję. Spodziewamy się, że lokalni producenci komputerów PC wprowadzą tę nową konstrukcję na rynek w drugim kwartale 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)