Samsung kończy z drukarkami - HP przejmuje biznes

Samsung kończy z drukarkami - HP przejmuje biznes
12.09.2016 15:09
Samsung kończy z drukarkami - HP przejmuje biznes
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Szykuje się rewolucja na rynku drukarek. Tak przynajmniej twierdzi HP (Hewlett-Pakard), firma, która przejęła za ponad miliard dolarów część Samsunga odpowiedzialną za produkcję drukarek

Szykuje się rewolucja na rynku drukarek. Tak przynajmniej twierdzi HP (Hewlett-Packard), firma, która przejęła za ponad miliard dolarów część Samsunga odpowiedzialną za produkcję drukarek. Wszystko po to, aby namieszać w branży, która nie zmieniła się od dekad, a warta jest ponad 55 miliardów USD.

- _ Kopiarki to przestarzałe i skomplikowane urządzenia, które mają dziesiątki wymiennych podzespołów, które z kolei wymagają niewydajnego systemy serwisowania _ - możemy przeczytać w komunikacie od HP, jaki firma ogłosiła po przypieczętowaniu transakcji.

Będzie to największe przejęcie w historii HP. Specjalnie na tę okazję, Samsung wydzielił swój oddział odpowiedzialny za produkcję drukarek do osobnej firmy. Prócz całej technologii potrzebnej do produkcji drukarek, za kwotę 1,0. mld USD, HP przejmie od Samsunga również całą wykwalifikowaną kadrę pracowników.

Samsung nadal będzie sprzedawał drukarki pod swoją marką. Będą to jednak urządzenia brandowane logo Samsung, a kupione od HP. Ich produkcja, podobnie jak urządzeń sprzedawanych wcześniej, odbywać się będzie w Chinach.

Źródło: The Verge

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)