Co dziesiąty HDTV wróci do sklepu?

Co dziesiąty HDTV wróci do sklepu?

28.12.2007 09:30

Co dziesiąty Amerykanin zwróci do sklepu otrzymany w prezencie świątecznym telewizor HD - donosi serwis TGdaily.com, powołując się na wyniki ankiet przeprowadzonych przez firmę Forrester Research. Dla porównania, rok temu po świętach zwrócono co piąty HDTV.

W poprzednim roku co piąty sprezentowany telewizor HD został zwrócony do sklepu. Najważniejszą przyczyną takiego stanu rzeczy było to, że obdarowana nim osoba była bardzo rozczarowana oferowanym obrazem po podłączeniu urządzenia do odtwarzacza DVD lub kablówki nadającej sygnał w jakości SD ( warto przy tej okazji przeczytać artykuł pt. " Wybieramy płaski telewizor - poradnik kupującego - http://www.pcworld.pl/news/134657.html" ).

Obecnie konsumenci wydają się być bardziej wyedukowani co do potrzebnego źródła sygnału zapewniającego możliwość cieszenia wzroku wysokiej jakości obrazem high-definition. Mimo wszystko jednak w dalszym ciągu jeden na dziesięć odbiorników zostaje oddanych z tego samego, opisanego wcześniej powodu. Warto również dodać, że w USA zaledwie czterdzieści procent posiadaczy telewizorów HD ogląda na nich materiał w wysokiej rozdzielczości.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)