Zewnętrzny tuner HDTV z pamięcią flash od Pinnacle

Zewnętrzny tuner HDTV z pamięcią flash od Pinnacle
Źródło zdjęć: © Pinnacle

12.10.2007 15:30, aktual.: 12.10.2007 15:55

Oferta firmy Pinnacle Systems wzbogaciła się o nowy tuner USB 2.0 - model PCTV HD Ultimate Stick. Urządzenie, które pozwala na odbiór analogowych i cyfrowych sygnałów telewizyjnych HD, wyposażone zostało w pamięć flash.

PCTV HD Ultimate Stick to zewnętrzny tuner telewizyjny podłączany do portu USB 2.0. Urządzenie pozwala na odbiór zarówno analogowego sygnału NTSC, jak i cyfrowego ATSC ( HDTV do 1080i, SDTV ). Oddaje do dyspozycji użytkownika system ClearQAM ( umożliwia odbiór cyfrowego sygnału telewizji kablowych ), niewielki pilot zdalnego sterowania oraz wysuwaną teleskopowo antenę. Co ciekawe, nowość wyposażona została również w pamięć flash o pojemności 1 GB z przeinstalowaną aplikacją PVR - dzięki czemu unikniemy kłopotliwego instalowania wymaganego oprogramowania na komputerze PC.

Pamięć flash pozwala na nagranie do 2 godzin materiału SDTV ( oczywiście możemy też nagrywać wybrane programy na dysku twardym komputera ) oraz może służyć do przenoszenia różnych danych. Wśród obsługiwanych formatów znalazły się MPEG-1/2, MPEG-4 ( kompatybilny z PSP lub iPod ) i DivX, natomiast wśród oferowanych wejść znajdziemy wejście antenowe, S-Video, Composite Video ( RCA ) i Stereo Audio ( 1/8" ). Warto też wspomnieć o funkcji TimeShifting ( pozwala na oglądanie zarejestrowanego obrazu wideo, w czasie gdy rejestracja trwa nadal ), elektronicznym przewodniku po programach EPG ( Electronic Program Guide ) oraz oprogramowaniu Pinnacle Studio QuickStart.

PCTV HD Ultimate Stick wyceniono na 130 USD. Więcej na jego temat można znaleźć pod tym adresem. - http://pinnaclesys.com/publicsite/us/products/consumer+products/pctv+tuners/pctv+flash_tv+stick/pctv+hd+ultimate+stick.htm

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)