Skype w telewizorach HDTV Samsunga

Skype w telewizorach HDTV Samsunga
Źródło zdjęć: © Skype

26.02.2010 10:19, aktual.: 26.02.2010 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy Samsung i Skype zapowiedziały dzisiaj, że modele telewizorów HD Samsung LED Serii 7000 i 8000 będą posiadały wbudowane oprogramowanie Skype, pozwalające użytkownikom Skype na wykonywanie połączeń wideo i głosowych za pośrednictwem telewizora. Już dzisiaj Samsung rozpocznie dostarczanie telewizorów z oprogramowaniem Skype na rynku koreańskim, a w pierwszej połowie 2010 r. na innych światowych rynkach.

„Nasi klienci chcą, aby ich telewizory były wszechstronnymi centrami rozrywki i komunikacji, dostarczanej w najwyższej jakości” - powiedział Kevin Kyungshik Lee, Vice President of Visual Display w Samsung Electronics - “Włączenie Skype do programów dostępnych w naszych telewzorach jest idealną odpowiedzią na te oczekiwania. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że klienci Samsunga będą teraz mogli korzystać z możliwości komunikacji głosowej i wideo, którymi cieszą się setki milionów użytkowników Skype z całego świata.”

Obraz
© (fot. Skype)

Telewizory Samsung LED serii 700. i 8000 posiadają darmowe oprogramowanie Samsung Internet@TV, które pozwala na wybór treści online. Klienci, którzy podłączą telewizor do Internetu i zainstalują kamerę internetową Freetalk wraz z zintegrowanym mikrofonem, będą mogli wykonywać i odbierać rozmowy głosowe i rozmowy wideo w wysokiej jakości. Do rozmów głosowych wykorzystywany będzie kodek audio Skype Silk, który zapewnia wysoką jakość dźwięku dzięki wykorzystaniu pasma super wideband.

Używając pilota, klienci będą mogli tworzyć darmowe konta Skype, logować się do istniejących kont i nawigować za pomocą prostego interfejsu Skype. Rozmowy wideo wykonywane przez Skype będą darmowe, podobnie jak rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami Skype. Używanie Skype by połączyć się z tradycyjnymi telefonami będzie kosztować grosze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)