Pilot Funai z systemem Android

Pilot Funai z systemem Android
Źródło zdjęć: © hothardware.com via Funai

04.02.2010 10:49, aktual.: 04.02.2010 16:19

Funai pokazało ostatnio uniwersalnego pilota telewizyjnego, zbudowanego w oparciu o system operacyjny Android.

Android ostatnio cieszy się sporą popularnością, co można było zaobserwować podczas targów. Oprócz wielu telefonów z tym rozwiązaniem, na CES można było zobaczyć także inne urządzania oparte na tej platformie. Do tych ostatnich zaliczyć można uniwersalny pilot I-Remote firmy Funai Electric, którego prototyp cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Obraz
© (fot. hothardware.com via Funai)

To wielofunkcyjne urządzenie multimedialne obsługuje Android w wersji 1.5 i ma wbudowany 7-calowy dotykowy ekran. Po wybraniu w menu nazwy producenta telewizora, na pulpicie pojawi się panel obsługujący konkretny telewizor tego producenta. I-Remote został także wyposażony w moduł Wi-Fi, który zapewnia mu dostęp do Internetu, a dzięki wyświetlaczowi może służyć jako ramka cyfrowa odtwarzająca filmy i pokaz zdjęć zapisanych na karcie SD.

Dzięki protokołowi DLNA (Digital Living Network Alliance) pilot ten może także odtwarzać na ekranie telewizora filmy przechowywane na komputerach w domowej sieci. W przyszłości Funai planuje wyposażenie swojego urządzenia w kolejne funkcje takie jak na przykład wideokonferencje przy użyciu Skype.

Funai Electric planuje rozpoczęcie sprzedaży tego urządzenia jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)