CES 2010 - Samsung atakuje telewizorami

CES 2010 - Samsung atakuje telewizorami

CES 2010 - Samsung atakuje telewizorami
07.01.2010 12:02, aktualizacja: 07.01.2010 12:29

Podczas trwających w Las Vegas targów Consumer Electronics Show, Samsung Electronics zaprezentował nową generację wielokrotnie nagradzanych telewizorów LED. Nowe modele wykorzystują m.in. wbudowane procesory 3D, interaktywne funkcje i usługi. Charakteryzują się także ciekawym designem.

Okrętem flagowym nowej generacji telewizorów Samsung jest Seria 9000. nagrodzona tytułem 2010 CES Best of Innovations. Jest to najcieńszy na świecie telewizor LED. Firma oferuje jednak bardzo różnorodną linię urządzeń, od bardziej przystępnych telewizorów HD, do najnowocześniejszych na świecie paneli full HD o zróżnicowanych przekątnych.

Obraz
© Seria LED9000 (fot. Samsung)

Linia telewizorów LED, składaja się z sześciu serii produktowych, o przekątnych ekranu od 1. do 65 cali. Klienci mają możliwość wyboru spośród szerokiej gamy modeli, w zależności od ich upodobań i stylu życia – od nagradzanej Serii 9000, do wyróżnianych za innowacje Serii 7000 i 6500.

Obraz
© (fot. Samsung)

Flagowa Seria 900. to dziś najbardziej imponujące osiągnięcie Samsung w dziedzinie telewizorów. Wyjątkowo smukły telewizor LED z wbudowanym procesorem 3D i zaawansowanym pilotem wyposażonym w ekran dotykowy ustanawia nowy standard jakości domowej rozrywki. Jest to również najsmuklejszy telewizor na świecie.

Wbudowany procesor 3D
Nowością w 201. roku jest wyposażenie najwyższych modeli LED TV (Seria 7000, 8000, 9000) we wbudowany procesor i emiter 3D opracowany przez Samsunga. Procesor zoptymalizowano pod kątem różnych standardów 3D, włączając w to formaty HD i Full HD, a także standard Blu-ray 3D, ratyfikowany przez Blu-ray Disc Association. Ponadto, system 3D Samsunga oferuje obraz w pełnej gamie naturalnych kolorów, dając najbardziej wiarygodne efekty wizualne.

Połączony telewizor i Samsung Apps
Tegoroczna linia Samsung LED TV odpowiada także na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na dostęp do treści multimedialnych, dzięki możliwości połączenia z Internetem zarówno poprzez Ethernet, jak i bezprzewodowo. Unowocześniona funkcja Internet@TV obejmuje obecnie Samsung Apps –. usługę łatwego i wygodnego dostępu do treści i aplikacji oferowanych przez największe światowe portale internetowe takie, jak: AccuWeather, AP News, Blockbuster, eBay, Fashion TV, Netflix, Picasa, Pandora, Travel Channel, TV Guide, Twitter, USA Today, Vudu i YouTube. Nowa wersja usługi Internet@TV z funkcją Samsung Apps będzie dostępna w modelach Samsung LED TV Seria 6500 i wyższych.

Jakość obrazu Zaawansowane telewizory Samsung LED TV osiągnęły niezrównaną jakość obrazu dzięki użyciu autorskiej technologii Samsung, łączącej zalety krawędziowego podświetlenia LED z kontrolą, jaką daje częściowe wygaszanie matrycy (tzw. local dimming) w telewizorach z bezpośrednim podświetleniem tylnym. Technologia ta, w połączeniu z wysokoefektywnymi diodami LED i systemem HyperReal Engine z procesorem video, zapewnia dobrą jakość obrazu, żywe kolory, głęboką czerń i jeszcze lepsze parametry kontrastu.

Pilot na nowo
Kolejną nowością rynkową jest wprowadzony przez Samsunga pilot z kolorowym wyświetlaczem dotykowym o pełnej funkcjonalności. Nowy, niezwykle prosty w obsłudze pilot został wyposażony w łączność Wi-Fi, pełną klawiaturę QWERTY i możliwość sterowania zarówno telewizorem, jak i innymi urządzeniami audio-video. Programy telewizyjne można oglądać bezpośrednio na ekranie pilota, nawet podczas wyświetlania obrazu z innych źródeł na telewizorze (funkcja dostępna w telewizorach Serii 9000). Pilot pozwala również na przeglądanie zasobów komputera (filmów, zdjęć, muzyki) za pośrednictwem sieci DLNA i odtwarzanie ich na ekranie telewizora. Multimedialny pilot dostępny jest w komplecie z telewizorami Samsung LED Seria 9000 lub jako opcja w pozostałych modelach Samsung LED TV. Oprócz modeli LED TV Samsung zaprezentował także najnowsze modele smukłych telewizorów plazmowych wysokiej rozdzielczości Serii 8000. 7000 i 6500. Każde z nowych urządzeń oferuje wysoką jakość obrazu, zaawansowane funkcje multimedialne (w tym
unowocześnioną usługę Internet@TV) oraz zgodność z najnowszym standardem EnergyStar 4.0. A wszystko to w smukłych obudowach o grubości mniejszej niż 3 cm. Dodatkowo, najwyższe modele Serii 8000 i 7000 dzięki wbudowanym procesorom Samsung 3D pozwalają na oglądanie obrazu w trójwymiarze.

Obraz
© Plazma serii 8000 (fot. Samsung)

Samsung Plasma HDTV Seria 8000
Telewizory plazmowe serii 800. stanowią dobre połączenie nowoczesnego wzornictwa i parametrów. Urządzenia wyposażono w matowe, tytanowe podstawy. Z kolei wbudowane procesory 3D i technologie, takie jak Real Black Filter czy Motion Judder Canceller (MJC) pozwoliły na zaoferowanie bardzo dobrej jakości obrazu. Technologia Real Black Filter redukuje refleksy spowodowane światłem padającym na ekran telewizora, dzięki czemu czerń i cienie są doskonale wyraziste. System MJC eliminuje z kolei drżenie obrazu (tzw. judder), z którym często mamy do czynienia w filmowych scenach akcji.

Telewizory plazmowe tej serii oferują tryb kalibracji, pozwalający na łatwą i skuteczną regulację kluczowych parametrów obrazu dla optymalnej jakości obioru. Urządzenia zostały również wyposażone w technologię CinemaSmooth, pozwalającą na odtwarzanie formatu Blu-ray, zapisanego z prędkością 2. klatek na sekundę, w najwyższej jakości kinowej.

Obraz
© (fot. Samsung)

W dziedzinie telewizorów LCD Samsung pokazał nowe modele Serii 75. i 650. Dzięki takim funkcjom, jak łączność DLNA czy wbudowanemu procesorowi 3D (seria 750) nowe Samsungi oferują całe spektrum możliwości i dobrą jakość obrazu.

Telewizory wyposażono także w technologię HyperReal Engine, zapewniającą realistyczne kolory i znakomity kontrast. Dodatkowo, wszystkie telewizory z tegorocznej linii Samsung LCD z łatwością spełniają normę ekologicznego poboru energii EnergyStar 4.0.

Samsung LCD Seria 750
Pracujące z częstotliwością 240Hz (w Europie 200Hz) telewizory LCD Samsung Seria 750. oferują wysoki standard jakości obrazu, a dzięki wbudowanym procesorom 3D, oferują możliwość doświadczania trójwymiarowej telewizji wysokiej rozdzielczości. Wykorzystywana w nowych urządzeniach technologia 3D jest zgodna z większością obowiązujących formatów projekcji w trzech wymiarach, w tym z „Blu-ray 3D”. Dodatkowo, system Samsung 3D oferuje reprodukcję obrazu w pełnej palecie naturalnych kolorów, zapewniając odbiorcy doskonałe wrażenia.

Samsung LCD Seria 650
Ekrany Samsung Serii 650 pracują z częstotliwością 120Hz (w Europie 100Hz), a dzięki nowym panelom Ultra Clear, oferują bogatszą, bardziej naturalną paletę kolorów i wyrazistość.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)