CES 2010: LG i jego telewizory LED

CES 2010: LG i jego telewizory LED

CES 2010: LG i jego telewizory LED
08.01.2010 14:02

INFINIA to nowa linia telewizorów HD w technologii LED LCD. 55- i 47-calowe telewizory LG LE9500 są pierwszymi modelami LG, przygotowanymi do obsługi technologii 3D.

Rodzina produktów obejmuje 4. modeli - 6 nowych serii telewizorów LED LCD HD oraz 5 nowych serii telewizorów LCD HD. Zaprezentowane produkty oparte są na dwóch nowych technologiach LED - Full LED Slim oraz LED Plus. Konstrukcja matrycy modeli Full LED Slim (LG LE9500 i LG LE8500) sprawia, że telewizory INFINIA są wyjątkowo płaskie.

„Eliminujemy bariery w świecie rozrywki, oferując bardzo płaskie telewizory LED LCD, które łączą w sobie opcje łączności bezprzewodowej i nieograniczony dostęp do materiałów online”. - powiedział Peter Reiner, wiceprezes ds. marketingu w firmie LG Electronics w Stanach Zjednoczonych.

Obraz
© (fot. LG)

Nowa technologia LG Full LED Slim zapewnia wyższą jakość obrazu, dzięki płaskiej strukturze diod LED, które obsługują szczegółowe, miejscowe przyciemnianie maksymalnie 24. adresowalnych segmentów (w modelu LG LE9500 z ekranem 55 cali). W rezultacie powstał telewizor HD, zapewniający większą głębię czerni i jednolitą jakość obrazu.
Obudowa telewizorów serii LG LE950. ma grubość zaledwie 23 mm, a szerokość przedniej ramki wynosi jedynie 8,5 mm. Technologia LG LED Plus (dostępna w modelach serii LG LE7500 i LG LE5500) również poprawia jakość obrazu i obniża zużycie energii, oferując podstawową funkcję miejscowego przyciemniania maksymalnie 16 adresowalnych segmentów.

Telewizory LG LE9500. LG LE8500 i LG LE7500 zdobyły nagrody CES 2010 Innovations, łącznie z nagrodą „Najlepsza innowacja” w kategorii urządzeń do odtwarzania dźwięku i obrazu w trybie online, przyznaną modelowi LG LE9500.

Modele LG Full LED Slim (LG LE950. i LG LE8500) uzyskały certyfikat THX Display Certification. To branżowy standard potwierdzający, że telewizor oferuje prawidłowe ustawienia gamma, luminancji i temperatury koloru. Jak dotąd LG Electronics jest jedynym producentem, który uzyskał ten certyfikat dla telewizorów LCD w Stanach Zjednoczonych. LG jest również pierwszym producentem, który w swoich telewizorach LED LCD HD oferuje ustawienie „THX Bright Room”. Ta nowa funkcja oferowana w ramach certyfikatu THX optymalizuje kontrast, ustawienie gamma, jak również inne ustawienia, przydatne podczas oglądania filmów w pomieszczeniach o dużym natężeniu światła.

Obraz
© (fot. LG)

Pełna oferta telewizorów LG LED LCD HD ―. serie LG LE9500, LG LE8500, LG LE7500, LG LE5500 i LG LE5400 (w wersjach z ekranami o przekątnej od 32 cali) ― zapewnia wiele możliwości podłączenia urządzeń. Pozwala to korzystać z różnych rodzajów rozrywki, w tym technologii NetCast Entertainment Access. Dzięki funkcji NetCast użytkownicy mogą uzyskać dostęp do następujących serwisów:
• Skype
• Netflix
• VUDU
• YouTube
• Napster
• Yahoo! Widgets

Telewizory obsługują także Digital Living Network Alliance (DLNA). Technologia DLNA zapewnia dostęp do treści przechowywanych na innych urządzeniach zgodnych z certyfikatem DLNA, zainstalowanych w domu, takich jak np. komputery. Wszystkie telewizory z funkcją NetCast można zintegrować w ramach domowej sieci bezprzewodowej za pomocą adaptera USB (sprzedawanego osobno). Wszystkie modele z funkcją NetCast obsługują również funkcję odtwarzania multimediów z urządzenia podłączonego przez port USB, w tym zdjęć (JPG), muzyki (MP3. oraz filmów (DivX HD).

Co ciekawe, nowe telewizory oferują bezprzewodową transmisję Full HD 1080p za pośrednictwem bezprzewodowego koncentratora multimedialnego na odległość nawet 30 metrów. Po podłączeniu do tego urządzenia komponentów źródłowych, takich jak odtwarzacz Blu-ray, dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej oraz konsola do gier wideo, możliwa jest transmisja sygnału do kompaktowego adaptera odbiorczego, który w sposób całkowicie niewidoczny jest podłączony z tyłu telewizora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)