Targi CES 2010 otwierają się na e‑booki

Targi CES 2010 otwierają się na e-booki

15.10.2009 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dynamiczny wzrost na rynku e-booków spowodował, że po raz pierwszy na International Consumer Electronic Show stworzona zostanie oddzielna strefa firm zajmujących się produkcją i dystrybucją elektronicznych książek - e-book Tech Zone. Najbliższa edycja International CES 2010 odbędzie się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia, 2010 roku.

Elektroniczne książki to jedna z najlepiej rozwijających się technologii. W 200. roku sprzedano na świecie 1 mln e-booków, do 2013 roku ta liczba ma wzrosnąć do 30 mln. Dodatkowo w 2009 roku dochody firm wyniosły 317 mln dol. Specjaliści przewidują, że 2010 roku sprzedaż, e-booków wzrośnie o 100% i zysk firm osiągnie pułap 647 mln dol.

Na targach International CES 201. w strefie e-book TechZone pojawią się takie firmy jak: TechZone waz z Ditto Book, Ectaco Inc., Entourage Systems, Freescale, HanWang, Interead, Liquavista, Marvell, Plastic Logic, Onyx International oraz Shortcovers.

_ Targi CES (Consumer Electronic Show) to największe i jedne z najstarszych targów elektroniki użytkowej, organizowane corocznie w Las Vegas. Podczas targów zostanie pokazany sprzęt elektroniczny z ponad 3. kategorii produktowych z zakresu cyfrowej rozrywki, wysokiej jakości audio, gier komputerowych oraz wielu innych. Więcej na stronie www.cesweb.org Inicjatorem i organizatorem targów jest Consumer Electronics Association (CEA) będąca zrzeszeniem 2,2 tys. korporacyjnych członków, przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw w branży elektroniki użytkowej. Zeszłoroczne targi przyciągnęły 2700 firm z ponad 140 krajów oraz ponad113 tys. odwiedzających. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także