CES 2010 - co pokaże Sharp?

Strona głównaCES 2010 - co pokaże Sharp?
07.01.2010 10:45
CES 2010 - co pokaże Sharp?

Na targach CES 2010 Sharp zapowiedział premiery nowych produktów, wśród których największej uwagi wymaga nowatorska technologia LCD, która nie tylko zmienia sposób, w jaki klienci widzą kolory, ale także znacznie redukuje zużycie energii.

„Wkraczamy w nową fazę rozwoju technologii LCD, którą inauguruje nasze rozwiązanie oparte na czterech kolorach podstawowych. Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować nową serię telewizorów AQUOS LED LCD. Stoisko firmy Sharp pozwala również spojrzeć w przyszłość energii słonecznej oraz zapoznać się z innowacyjnym oświetleniem LED, które przyczyni się do dalszej poprawy jakości życia naszych klientów.”

*Technologia czterech kolorów podstawowych *
Technologia oparta na czterech kolorach podstawowych zastosowana w kilku nowych modelach AQUOS LED LCD zaprezentowanych na targach CES pozwala dodać kolor żółty (Y) do trzech tradycyjnych barw podstawowych –. czerwonej (R), zielonej (G) i niebieskiej (B). Takie rozwiązanie pozwala wyświetlić ponad bilion kolorów. Oprócz tej przełomowej technologii, firma Sharp prezentuje bogatą ofertę telewizorów LCD z podświetleniem LED o zwiększonej wydajności energetycznej i najszerszym spektrum przekątnych ekranu. Technologia wykorzystująca cztery kolory podstawowe powiększa paletę barw, umożliwiając wierną reprodukcję praktycznie wszystkich kolorów, dostrzegalnych przez człowieka. Technologia ta pozwala odtworzyć kolory, które trudno było uzyskać w konwencjonalnych panelach LCD – np. kolor złota. W połączeniu z panelem LCD 1080p X-Gen firmy Sharp, w którym zastosowano technologię UV2A, rozwiązanie to pozwala istotnie zmniejszyć zużycie energii w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD z podświetleniem
jarzeniowym.

288762553402996883
Źródło zdjęć: © (fot. Sharp)

Innowacyjne panele słoneczne
Sharp pracuje nad zastosowaniem energii słonecznej w najbliższej przyszłości w pojazdach, samolotach i na statkach oraz do zasilania satelitów kosmicznych. Przykładowo, w październiku ubiegłego roku samochód solarny, wyposażony w złożone ogniwa słoneczne Sharp zwyciężył w Global Green Challenge 200. - jednym z największych wyścigów samochodów solarnych, który odbył się w Australii. Zwycięski pojazd będzie wystawiany na stoisku CES Sharp, wraz z innymi innowacjami solarnymi, takimi jak telefon komórkowy zasilany energią słoneczną.

*Dobry klimat w Twoim domu *
Generatory Plasmacluster oczyszczają powietrze i wykorzystują unikalne połączenie technologii cichego i wydajnego czyszczenia i odświeżania powietrza w domu. Zastrzeżona technologia Plasmacluster to wiodący system oczyszczania powietrza w Japonii, a Sharp planuje rozpowszechnić ją na całym świecie. Na targach CES 201. na Sharp pokaże również oświetlenie LED, którego promocję rozpocznie w Stanach Zjednoczonych wiosną tego roku.

System AQUOS Net
AQUOS Net, to interaktywny serwis który oferuje użytkownikom dostęp do specjalnie przystosowanych stron WWW oraz do wsparcia technicznego w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja serwisu Sharp AQUOS Net oferuje funkcję strumieniowego odtwarzania materiałów wideo w systemie Netflix. Firma dodała również nowy serwis Twitter for Sharp umożliwiający śledzenie strumieni portalu Twitter, aktualizowanie ich i monitorowanie a także odpowiadanie na posty –. wszystko przy pomocy telewizora i pilota.

Oprócz telewizorów AQUOS LED LCD zobaczymy także dwa nowe odtwarzacze Bluray kompatybilne z serwisem Netflix i obsługujące interaktywny standard BD Live w wersji BD-ROM Profile 2.0 oraz kanały RSS poprzez sieciowe gniazdo Ethernet. Te energooszczędne modele oferują udoskonalone przetwarzanie dźwięku oraz liczne gniazda podłączeniowe.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)