CES 2010 - co pokaże Sharp?

CES 2010 - co pokaże Sharp?

07.01.2010 10:45, aktual.: 07.01.2010 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach CES 2010 Sharp zapowiedział premiery nowych produktów, wśród których największej uwagi wymaga nowatorska technologia LCD, która nie tylko zmienia sposób, w jaki klienci widzą kolory, ale także znacznie redukuje zużycie energii.

„Wkraczamy w nową fazę rozwoju technologii LCD, którą inauguruje nasze rozwiązanie oparte na czterech kolorach podstawowych. Jesteśmy dumni, mogąc zaprezentować nową serię telewizorów AQUOS LED LCD. Stoisko firmy Sharp pozwala również spojrzeć w przyszłość energii słonecznej oraz zapoznać się z innowacyjnym oświetleniem LED, które przyczyni się do dalszej poprawy jakości życia naszych klientów.”

*Technologia czterech kolorów podstawowych *
Technologia oparta na czterech kolorach podstawowych zastosowana w kilku nowych modelach AQUOS LED LCD zaprezentowanych na targach CES pozwala dodać kolor żółty (Y) do trzech tradycyjnych barw podstawowych –. czerwonej (R), zielonej (G) i niebieskiej (B). Takie rozwiązanie pozwala wyświetlić ponad bilion kolorów. Oprócz tej przełomowej technologii, firma Sharp prezentuje bogatą ofertę telewizorów LCD z podświetleniem LED o zwiększonej wydajności energetycznej i najszerszym spektrum przekątnych ekranu. Technologia wykorzystująca cztery kolory podstawowe powiększa paletę barw, umożliwiając wierną reprodukcję praktycznie wszystkich kolorów, dostrzegalnych przez człowieka. Technologia ta pozwala odtworzyć kolory, które trudno było uzyskać w konwencjonalnych panelach LCD – np. kolor złota. W połączeniu z panelem LCD 1080p X-Gen firmy Sharp, w którym zastosowano technologię UV2A, rozwiązanie to pozwala istotnie zmniejszyć zużycie energii w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD z podświetleniem
jarzeniowym.

Obraz
© (fot. Sharp)

Innowacyjne panele słoneczne
Sharp pracuje nad zastosowaniem energii słonecznej w najbliższej przyszłości w pojazdach, samolotach i na statkach oraz do zasilania satelitów kosmicznych. Przykładowo, w październiku ubiegłego roku samochód solarny, wyposażony w złożone ogniwa słoneczne Sharp zwyciężył w Global Green Challenge 200. - jednym z największych wyścigów samochodów solarnych, który odbył się w Australii. Zwycięski pojazd będzie wystawiany na stoisku CES Sharp, wraz z innymi innowacjami solarnymi, takimi jak telefon komórkowy zasilany energią słoneczną.

*Dobry klimat w Twoim domu *
Generatory Plasmacluster oczyszczają powietrze i wykorzystują unikalne połączenie technologii cichego i wydajnego czyszczenia i odświeżania powietrza w domu. Zastrzeżona technologia Plasmacluster to wiodący system oczyszczania powietrza w Japonii, a Sharp planuje rozpowszechnić ją na całym świecie. Na targach CES 201. na Sharp pokaże również oświetlenie LED, którego promocję rozpocznie w Stanach Zjednoczonych wiosną tego roku.

System AQUOS Net
AQUOS Net, to interaktywny serwis który oferuje użytkownikom dostęp do specjalnie przystosowanych stron WWW oraz do wsparcia technicznego w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja serwisu Sharp AQUOS Net oferuje funkcję strumieniowego odtwarzania materiałów wideo w systemie Netflix. Firma dodała również nowy serwis Twitter for Sharp umożliwiający śledzenie strumieni portalu Twitter, aktualizowanie ich i monitorowanie a także odpowiadanie na posty –. wszystko przy pomocy telewizora i pilota.

Oprócz telewizorów AQUOS LED LCD zobaczymy także dwa nowe odtwarzacze Bluray kompatybilne z serwisem Netflix i obsługujące interaktywny standard BD Live w wersji BD-ROM Profile 2.0 oraz kanały RSS poprzez sieciowe gniazdo Ethernet. Te energooszczędne modele oferują udoskonalone przetwarzanie dźwięku oraz liczne gniazda podłączeniowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)