CES 2010: smartfon z rzutnikiem Pico

CES 2010: smartfon z rzutnikiem Pico
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

08.01.2010 14:58, aktual.: 08.01.2010 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomysły na komórki z wbudowanym mikroprojektorem już od jakiegoś czasu krążą w Sieci i wypływają przy różnych okazjach, ale na razie takiego telefonu kupić się nie da. Koncern elektroniczny LG, który zaprezentował właśnie smartfon Expo z systemem Windows Mobile, zamierza to zmienić.

Projektor Pico nie został wbudowany, lecz towarzyszy mu jako osobne akcesorium, które można umocować na tylnej ściance aparatu. Zestaw ma kilka centymetrów grubości –. jest trochę nieporęczny i nie da się go wsadzić do kieszeni.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

LG Projektor Pico typu DLP nie należy do kompletu Expo i będzie sprzedawany oddzielnie. Jeśli chodzi o parametry techniczne, LG wymienia jedynie jego maksymalną przekątną projekcji, ale nawet i tutaj nie ma jasności: na oficjalnej stronie smartfonu Expo znajduje się informacja, że rzutnik wyświetla obraz o przekątnej 6. cali, antomiast na stronie z danymi technicznymi mowa jest jedynie o 40 calach. W praktyce obrazy o tak dużej przekątnej da się osiągnąć jedynie w całkowicie zaciemnionym pokoju; w ciągu dnia z trudem osiągnie się obraz większy niż kartka A5. W pierwszym krótkim teście to był optymalny rozmiar projekcji, albowiem najwyraźniej optyka jest ustawiona właśnie na taki rozmiar – mniejsze i większe obrazy stawały się niewyraźne.

Obraz
© Expo z dołączonym rzutnikiem Pico (fot. heise-online.pl)

W USA Expo ma być najpierw sprzedawany w sieci AT&T; nie wiadomo, czy pojawi się on także w polskich sklepach. Od strony technicznej telefon wydaje się udanym urządzeniem. Expo pracuje w sieciach GSM i UMTS oarz obsługuje szybkie pobieranie danych via EDGE i HSDPA. Telefon jest wyposażony w odbiornik GPS i 5-megapikselową kamerę. Jako system operacyjny zastosowano tutaj Windows Mobile 6.5. który jest obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego: przy wprowadzaniu dłuższych tekstów można się posługiwać wysuwaną, poziomą klawiaturą.

Obraz
© Gdy jest jasno, projektor Pico osiąga jedynie obraz o rozmiarze nie większym niż kartka A5 (fot. heise-online.pl)

A propos Windows Mobile: podczas gdy Microsoft wciąż nie puszcza pary z ust w kwestii tego, kiedy pojawi się kolejna wersja tego przenośnego systemu –. Windows 7, dyrektor ds. technicznych koncernu LG Woo Paik na konferencji prasowej napomknął, że smartfonów LG z tym nowym systemem operacyjnym można się spodziewać pod koniec 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)