Bezprzewodowe przesyłanie danych wyprzedziło ruch głosowy

Bezprzewodowe przesyłanie danych wyprzedziło ruch głosowy09.04.2010 13:02
Bezprzewodowe przesyłanie danych wyprzedziło ruch głosowy
Źródło zdjęć: © Jupiter Images

Firma Ericsson poinformowała, że w grudniu 2009 roku ruch związany z bezprzewodowym przesyłaniem danych był większy w skali globalnej niż ruch związany z przesyłaniem głosu. Wynika to z pomiarów firmy Ericsson przeprowadzonych w działających sieciach we wszystkich regionach świata.

Około 400 milionów abonentów bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej generuje większy ruch, niż ruch głosowy generowany przez 4,6 miliarda abonentów telefonii komórkowej na całym świecie.

288759906629335187
Źródło zdjęć: © (fot. Jupiter Images)

Pomiary Ericssona wykazały, że globalny ruch danych wzrastał w ostatnich dwóch latach o 280% rocznie. Według prognoz będzie on się podwajał w każdym z następnych pięciu lat. Zrównanie ruchu danych i głosu nastąpiło na poziomie około 140 tys. TB miesięcznie.

Pomiary Ericssona przeprowadzone w tym samym okresie wykazały, że ruch w sieciach 3G przekroczył ruch w sieciach 2G. Znaczna część bezprzewodowego ruchu danych jest związana z korzystaniem z urządzeń mobilnych dających dostęp do serwisów społecznościowych oraz z komputerów PC umożliwiających bezprzewodową łączność szerokopasmową.

Przykładowo ponad 200 operatorów sieci komórkowych w 60 krajach wdraża i promuje produkty związane z serwisem Facebook, a przeszło 100 milionów użytkowników korzysta z dostępu do Facebooka przez swoje urządzenia mobilne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)