Bezprzewodowe Bemowo

Bezprzewodowe Bemowo

02.08.2007 16:49, aktual.: 03.08.2007 09:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na dzisiejszej konferencji prasowej na dachu Urzędu Dzielnicy warszawskiego Bemowa, burmistrz dzielnicy Jarosław Dąbrowski uroczyście zainaugurował działalność bezpłatnej, bezprzewodowej sieci internetowej, dostępnej za darmo dla mieszkańców.

W tej chwili pracuje 6 nadajników - 4 na Urzędzie oraz po jednym na Gimnazjum nr 82 i Centrum Kultury _ Bemowo _. Gwarantuje to pokrycie zasięgiem, już w tym momencie, kilku tysięcy osób. Docelowo, w przyszłym roku, zasięg ma być rozszerzony na całą dzielnicę, co ma kosztować kilka milionów złotych.

W tej chwili Urząd ma zapewnione łącza o sumarycznej przepustowości 55 Mb/s od Netii, Crowleya oraz Spraya, wymienia się także ruchem w węźle AC-X. Ma to już w tej chwili zapewnić dostęp do sieci o prędkości nie mniejszej niż 512 kb/s dla każdego użytkownika. Sieć pracuje w standardzie WiFi.

Sieć jest przeznaczona tylko dla mieszkańców dzielnicy, którzy używają jej do celów prywatnych. Dostęp możliwy jest po zarejestrowaniu się na stronie i przydzieleniu nazwy użytkownika i hasła. Zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać strony, wysyłać pocztę oraz korzystać z komunikatorów. Zablokowano możliwość korzystania z sieci p2p. Bez rejestracji można przeglądać tylko strony Urzędu.

Podczas prac nad koncepcją sieci konsultowano się z władzami Rzeszowa, które taki projekt uruchomiły ponad rok temu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)