Bezprzewodowe Bemowo

Bezprzewodowe Bemowo

Bezprzewodowe Bemowo
02.08.2007 16:49, aktualizacja: 03.08.2007 09:21

Na dzisiejszej konferencji prasowej na dachu Urzędu Dzielnicy warszawskiego Bemowa, burmistrz dzielnicy Jarosław Dąbrowski uroczyście zainaugurował działalność bezpłatnej, bezprzewodowej sieci internetowej, dostępnej za darmo dla mieszkańców.

W tej chwili pracuje 6 nadajników - 4 na Urzędzie oraz po jednym na Gimnazjum nr 82 i Centrum Kultury _ Bemowo _. Gwarantuje to pokrycie zasięgiem, już w tym momencie, kilku tysięcy osób. Docelowo, w przyszłym roku, zasięg ma być rozszerzony na całą dzielnicę, co ma kosztować kilka milionów złotych.

W tej chwili Urząd ma zapewnione łącza o sumarycznej przepustowości 55 Mb/s od Netii, Crowleya oraz Spraya, wymienia się także ruchem w węźle AC-X. Ma to już w tej chwili zapewnić dostęp do sieci o prędkości nie mniejszej niż 512 kb/s dla każdego użytkownika. Sieć pracuje w standardzie WiFi.

Sieć jest przeznaczona tylko dla mieszkańców dzielnicy, którzy używają jej do celów prywatnych. Dostęp możliwy jest po zarejestrowaniu się na stronie i przydzieleniu nazwy użytkownika i hasła. Zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać strony, wysyłać pocztę oraz korzystać z komunikatorów. Zablokowano możliwość korzystania z sieci p2p. Bez rejestracji można przeglądać tylko strony Urzędu.

Podczas prac nad koncepcją sieci konsultowano się z władzami Rzeszowa, które taki projekt uruchomiły ponad rok temu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)