Ericsson zaprezentował kompletne rozwiązanie do transmisji wideo w sieciach LTE

Ericsson zaprezentował kompletne rozwiązanie do transmisji wideo w sieciach LTE27.02.2013 11:00
Ericsson zaprezentował kompletne rozwiązanie do transmisji wideo w sieciach LTE
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Ericsson zaprezentował pierwsze na świecie kompletne rozwiązanie do transmisji wideo w sieciach LTE. Na jego bazie powstaną wysokiej jakości interaktywne usługi mobilnej telewizji i VoD.

Rozwiązanie Ericssona umożliwia operatorom sprawne uruchamianie usług multimedialnych za pośrednictwem sieci LTE z wykorzystaniem trzech nowych standardów: eMBMS, HEVC i MPEG DASH. W roku 2013 testy rozwiązania w swojej sieci rozpocznie Telstra. Z kolei Verizon Wireless zapowiedział wprowadzenie usługi transmisji wydarzeń sportowych i rozrywkowych oparte na technologii Ericssona na początku 2014 roku.

Rozwiązanie LTE Broadcast jest oparte na trzech nowych standardach:

- HEVC (High Efficiency Video Coding) - nowy standard kompresji wideo, dzięki któremu transmisja wideo będzie wymagać o połowę mniejszej przepustowości niż w przypadku obecnych czołowych implementacji standardu MPEG-4 AVC.

- MPEG DASH (Dynamic Adaptive Streaming over HTTP (DASH))
- standard upraszczający i unifikujący adaptacyjne dostarczanie treści wideo do urządzeń użytkowników; zapewnia wyższą jakość usług, większą efektywność oraz nowe możliwości osiągania zysków.

- eMBMS (Evolved Multimedia Broadcast Multicast Service) - standard 3GPP, który umożliwia oferowanie w sieciach komórkowych dynamicznych usług nadawania, co pozwala na odciążenie emisji popularnych treści w scenariuszach z dużym zagęszczeniem odbiorców, a tym samym obniżenie kosztów świadczenia usług za pośrednictwem sieci radiowych oraz łączy typu backhaul.

Wyniki badania przeprowadzonego przez dział ConsumerLab firmy Ericsson wskazują, że 67 proc. użytkowników używa urządzeń mobilnych (takich jak tablet, laptop lub smartfon) do oglądania telewizji. Co więcej, ponad 50 proc. czasu, jaki użytkownicy przeznaczają na oglądanie telewizji na smartfonach, przypada na pobyt poza domem. Nowe rozwiązanie do transmisji wideo przez sieć LTE pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na wydajniejsze dostarczanie treści do wszystkich urządzeń oraz na większą personalizację usług telewizyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)