CES 2011: bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z laptopa

CES 2011: bezprzewodowe przesyłanie dźwięku z laptopa

12.01.2011 11:21, aktual.: 12.01.2011 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Logitech zaprezentował podczas targów CES urządzenie Wireless Speaker Adapter, które pozwoli zmienić dowolne głośniki w bezprzewodowy zestaw audio dla laptopa z funkcją Intel Wi-Di. Technologia Wireless Display (Wi-Di) pozwala na bezprzewodowe połączenia laptopa
z systemami stereo.

Logitech Wireless Speaker Adapter wykorzystuje łączność bezprzewodową do przesyłu sygnału audio między laptopem, a domowym zestawem stereo. Dzięki temu, dźwięk odtwarzany z laptopa ma znacznie lepszą jakość, a laptop wciąż pozostaje mobilny i można swobodnie przenosić go z miejsca na miejsce.

Rozwiązanie Intel Wirless Display jest proste w instalacji i obsłudze, nie wymaga nawet stosowania żadnych haseł dostępu. Wystarczy podłączyć wtyczkę do głośników, używając załączonego analogowego złącza RCA lub wejścia 3.5 mm typu jack. Następnie oprogramowanie Wi- Di automatycznie połączy się z głośnikami. Rozwiązanie można zastosować właściwie z każdym aktywnym zestawem głośnikowym.

Wireless Speaker Adapter dla urządzeń Bluetooth
Logitech zaprezentował również bezprzewodowy system dźwiękowy dedykowany smartphone'om i tabletom –. Logitech Wireless Speaker Adapter for Bluetooth audio devices. Tu, bezprzewodowy przesył sygnału audio odbywa się za pośrednictwem standardu Bluetooth. Dzięki temu, urządzenie jest łatwe zarówno w instalacji, jak i w użyciu. Głosniki można podłączyć za pośrednictwem znajdującego się w zestawie kabla RCA lub jack 3,5 mm.

Premiera bezprzewodowych adapterów dla laptopów z technologią Wi-Di Intela oraz dla mobilnych urządzeń audio przewidziana jest w Europie w maju, w sugerowanej cenie detalicznej 129 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)