Best Buy oskarżony o oszukiwanie w Sieci

Best Buy oskarżony o oszukiwanie w Sieci

Best Buy oskarżony o oszukiwanie w Sieci
28.05.2007 09:00, aktualizacja: 28.05.2007 09:42

Wielki amerykański sprzedawca elektroniki użytkowej - firma Best Buy - został oskarżony o oszukańcze praktyki prowadzone za pomocą witryn internetowych. Oskarżającym jest prokurator generalny stanu Connecticut, Richard Blumenthal.

Jego zdaniem, klientom, którzy przyszli do sklepów Best Buy i pytali o obniżone ceny produtków, reklamowane na firmowej stronie WWW, załoga sklepów pokazywała spreparowane, przechowywane lokalnie strony, na których ceny były wyższe, niż na oficjalnej stronie umieszczonej w Internecie.

Blumenthal uważa, że prezentowane w Sieci atrakcyjne ceny służyły tylko i wyłącznie nakłonieniu klientów do wizyty w sklepie. W jednym z takich przypadków, opisywanych w prasie, klient poszedł do sklepu, by kupić laptop za, jak wyczytał na firmowej stronie, 729,99 USD, a pracownik pokazał mu na firmowym komputerze witrynę z ceną 879,99 dolarów.

Blumenthal domaga się, by Best Buy wypłacił klientom odszkodowania, został ukarany grzywną oraz by sąd wydał przedsiębiorstwu zakaz tego typu praktyk. Firma zaprzecza oskarżeniom, a jej rzeczniczka zapewnia, że klientom pokazywano tą samą witrynę, którą mogli obejrzeć w Internecie. Na oficjalną odpowiedź Best Buy ma czas do 13 czerwca.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)