Kto najwięcej siedzi w sieci?

Kto najwięcej siedzi w sieci?

03.01.2011 11:02, aktual.: 03.01.2011 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kanadyjczyk spędza w internecie przeciętnie 2,5 tys. minut miesięcznie i jest to najdłuższy czas na świecie - wynika z badań firmy comScore, opublikowanych przez agencję "The Canadian Press"

Za Kanadyjczykami, spędzającymi w sieci 4. godziny miesięcznie, są Izraelczycy (2300 minut miesięcznie, zatem ponad 3 godziny mniej). Niewiele krajów ma zresztą średnią sięgającą 2 tys. minut miesięcznie.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Wyniki Kanady nie dziwią - 6. proc. Kanadyjczyków ma dostęp do sieci. We Francji i Wielkiej Brytanii jest to ok. 62 proc., a w Niemczech ok. 60 proc. Nawet u południowego sąsiada Kanadyjczyków, w Stanach Zjednoczonych, dostęp do internetu nie jest tak powszechny - wynosi 59 proc.

Kanadyjczycy z internetu korzystają bardzo chętnie. Pasjonują się serwisem YouTube, średnio Kanadyjczyk ogląda 14. filmów miesięcznie. Mieszkaniec Stanów Zjednoczonych jest statystycznie daleko w tyle - 100 obejrzanych filmów miesięcznie.

Rozrywka to nie jedyna rzecz w internecie, z której statystyczny Kanadyjczyk chętnie korzysta. Kanadyjczycy są na pierwszym miejscu na świecie pod względem liczby czytanych stron w Wikipedii miesięcznie - jest ich 16. Dalej są Niemcy (15 stron) i Polacy (14).

Również jeśli chodzi o korzystanie z portali społecznościowych i serwisów takich jak Twitter Kanadyjczycy są w czołówce, ale nie na pierwszym miejscu.

Przywiązanie Kanadyjczyków do internetu jest rzeczywiście ogromne. W sierpniu tego roku przeprowadzony przez serwis Yahoo sondaż wykazał, że jeśli dać Kanadyjczykowi wybór: internet czy seks, to 37 proc. pań i 30 proc. panów wybiera internet. Dalsze odpowiedzi z sondażu wskazały, że 50 proc. mężczyzn w Kanadzie wolałoby zrezygnować z telewizji, gdyby nie mieli dostępu do internetu. 33 proc. sprawdza swoje e-maile zaraz po przebudzeniu. 30 proc. Kanadyjczyków uznało zaś, że nie mogliby wykonywać swojej pracy bez dostępu do internetu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)