Praktyczny wzmacniacz Wi-Fi. Zadbaj o jakość sieci w domu

Praktyczny wzmacniacz Wi‑Fi. Zadbaj o jakość sieci w domu

Pomyśl nad sposobem wzmocnienia domowej sieci
Pomyśl nad sposobem wzmocnienia domowej sieci
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
02.08.2021 14:55, aktualizacja: 06.03.2024 21:19

Sieć bezprzewodową znajdziesz teraz wszędzie – w kawiarni, sklepach czy na ulicy. Szybkie łącze przyda się praktycznie wszędzie. Trudno więc o bardziej irytującą rzecz niż wolne Wi-Fi we własnym domu. Na szczęście jest na to prosty sposób.

Wzmacniacz Wi-Fi ma za zadanie rozszerzać zasięg sieci bezprzewodowej na wszystkie pomieszczenia w domu. Urządzenie przechwytuje sygnał, wzmacnia go, a następnie rozsyła do pozostałych urządzeń, dzięki czemu pasek zasięgu pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Jeżeli zdarza ci się korzystać z wielu sprzętów połączonych z siecią w różnych miejscach, a nie chcesz łączyć wszystkiego za pośrednictwem kabli, wzmacniacz Wi-Fi może być odpowiedzią na twoje problemy.

Co zakłóca sygnał Wi-Fi?

jakość sygnału to kwestia przede wszystkim ustawienia. Obszar działania sieci tworzy sferę, w której wnętrzu znajduje się router. Powinien on więc być ustawiony w centralnym punkcie domu tak, by sygnał jak najlepiej docierał do najbardziej oddalonych części. Jeżeli router wciśnięty jest w róg pokoju przy zewnętrznej ścianie domu, to sygnał z przeciwnej strony będzie o wiele słabszy. Zwróć również uwagę na to, jakie pomieszczenia znajdują się wokół routera, a w razie potrzeby pomyśl nad jego przeniesieniem. Jeśli za ścianą, przy której stoi router, znajduje się łazienka lub pralnia, a salon czy sypialnia są oddalone o kilka metrów, lepiej będzie zmienić ustawienie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Podstawowym parametrem, który należy mieć na uwadze będzie moc anteny. Im jest większa, tym dalej sięgnie sygnał wzmacniacza. Zwróć również uwagę na samą liczbę anten, od niej zależy to, czy sprzęt będzie działał sprawnie. Sprawdź również dostępne pasma transmisji danych. Większość urządzeń obsługuje pasmo 2,4 GHz, które może być podatne na zakłócenia. Alternatywą jest pasmo 5 GHz, które oferuje znacznie lepszą jakość sygnału.

Nie musisz martwić się trudną instalacją sprzętu czy konfigurowaniem ustawień sieci. Wystarczy włożyć urządzenie do gniazdka, wcisnąć przycisk parujący zarówno na wzmacniaczu, jak i routerze i gotowe. To doskonałe rozwiązanie do wielopoziomowych mieszkań o dużej powierzchni. Wzmacniacz Wi-Fi to sprzęt przeznaczony głównie dla osób, które planują oglądać filmy czy przeglądać sieć w przyzwoitej prędkości. Gracze, którzy wymagają stałego, szybkiego łącza, powinni myśleć nad innym rozwiązaniem.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)