Amazon: firma pisała sobie pozytywne recenzje

Amazon: firma pisała sobie pozytywne recenzje

28.01.2009 21:33, aktual.: 29.01.2009 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od odkrycia, że firma Belkin płaciła za pozytywne recenzje swojego sprzętu na łamach serwisu Amazon, nie minęło wiele czasu. Tymczasem jeden z użytkowników serwisu wykrył podobne działania firmy Carbonite.

Niedawno informowaliśmy o tym, jak jeden z pracowników firmy Belkin płacił internautom za umieszczanie w serwisie Amazon.com pozytywnych recenzji sprzętu tej firmy. Sprawa zakończyła się usunięciem fałszywych recenzji i przeprosinami prezesa firmy Belkin. Dla odmiany, firma Carbonite nie płaciła za umieszczanie pozytywnych recenzji w serwisie. Po prostu pisała je sama. "Czekałem na ten produkt od lat" - tak zaczynała się pięciogwiazdkowa recenzja sprzętu Carbonite, napisana przez... wiceprezesa działu marketingu tego producenta.

Sprawę odkrył jeden z użytkowników portalu, który zauważył, że wszystkie recenzje w których sprzęt firmy Carbonite oceniono na pięć gwiazdek, zostały dodane mniej więcej w tym samym czasie. Wszyscy recenzenci pochodzili z okolic Bostonu, gdzie mieści się siedziba firmy Carbonite. Po konfrontacji z dziennikarzami New York Times, przedstawiciel Carbonite przyznał, że są to recenzje pisane przez pracowników firmy i zostały już usunęte z portalu. David Friend, prezes Carbonite, oświadczył, że gdyby wcześniej wiedział o tych recenzjach, zostałyby one już dawno usunięte. Pan Friend nie skomentował uwagi dziennikarzy New York Timesa, że został o nich poinformowany we wrześniu ubiegłego roku (w poście na blogu, na który osobiście odpowiedział).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)