IFA 2010 - co zaprezentowała firma Funai

IFA 2010 - co zaprezentowała firma Funai

IFA 2010 - co zaprezentowała firma Funai
Źródło zdjęć: © Funai
09.09.2010 11:49

Firma Funai podczas targów IFA 2010 w Berlinie zaprezentowała nową linę telewizorów LCD LED - Katana, odtwarzacze Blu-ray, a także nowe kino domowe HT2-M200.

Telewizory

Zaprezentowana została nowa linia telewizorów LCD LED –. Katana. W telewizorach tych zastosowano diody LED jako podświetlenie matrycy. Linia składa się z 4 modeli o przekątnych 19 i 22 (po 2 w każdym rozmiarze). Różnice pomiędzy produktami wynikają z zastosowania w modelach LED22-H800M i LED19-H800M tunerów DVB-T zgodnych ze standardem MPEG-4, który obowiązuje w Polsce. Dostępne są też wersje z końcówką M w symbolu - posiadają one tunery DVB-T MPEG-2. To jedyne różnice pomiędzy odbiornikami, które wyposażono w panele o rozdzielczości XGA (1366x768 pikseli) oraz mechanizmy Clear Pix, poprawiające naturalność kolorów, zwiększające kontrast, wyostrzające krawędzie oraz redukujące szumy obrazu. Telewizory te wyposażone są w 2 porty HDMI oraz wejście PC, pozwalające na podłączenie komputera.

Trzeci wymiar

Zaprezentowano również telewizory z technologią obrazu trójwymiarowego - Active 3. TV 55 i Passive 3D TV 65. By widzieć trójwymiarowy efekt potrzebne są specjalne aktywne okulary przeznaczone dla modelu 55 (wykorzystującego technologię Active Shutter Metod TV) oraz okulary pasywne przeznaczone dla modelu 65 z technologią Passive Method 3D TV.

Prezentowano także 100 Hz telewizor LCD LED Funai z wbudowanym odtwarzaczem dysków Blu-ray, do którego płyty wkłada się z prawej strony obudowy. Pokazano także telewizory LCD z dostępem do internetowych stacji telewizyjnych i radiowych. Internet TV od Funai pozwala na odbiór m.in. radia CBS, iheart oraz stacji telewizyjnych DW, ZDF i innych. Odtwarzacze Blu-ray

Funai pokazał przenośny odtwarzacz Blu-ray, wyposażony w zintegrowany 10-calowy ekran. Model PB1-M200. oprócz płyt Blu-ray, czyta także pliki MP3, WMA, a także DivX HD. Funkcja v-Tuner pozwala na korzystanie z internetowych stacji radiowych.

Funai zaprezentował także stacjonarną nagrywarkę Blu-ray. Wyposażono ją w dwa tunery cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, co pozwala użytkownikowi na nagrywanie programów z dwóch stacji jednocześnie. Model ten może nagrywać filmy na wbudowanym, 500-gigabajtowym dysku twardym, płytach Blu-ray, DVD a także kartach SD. Kopiowanie można przeprowadzić pomiędzy wszystkimi rodzajami nośników. Jeśli skorzystamy z trybu najlepszej jakości obrazu, to na dysku twardym zmieścimy 12. godzin nagrań. W trybie najniższej jakości będzie to 840 godzin. Z kolei na krążku Blu-ray o pojemności 50 GB zmieści się od 13 do 89 godzin.

Kino domowe

Blu-ray trafił do zestawu kina domowego Funai - modelu HT2-M200. Jednostka centralna skrywa odtwarzacz Blu-ray, który obsługuje także formaty DivX, MP3, WMA, pozwala na słuchanie internetowych stacji radiowych i na podłączenie dowolnego zewnętrznego odtwarzacza muzycznego (dzięki wyposażeniu w wejście MP3 LINE-IN). Zestaw głośników to system 5.1 złożony z kolumn satelitarnych i subwoofera.

Pokazano także nowy soundbar Funai SB1-M200. W smukłą kolumnę, którą montujemy pod telewizorem, wbudowano głośniki zasilane 60-watowym wzmacniaczem. Za reprodukcję basu odpowiada dodatkowy, 40-watowy subwoofer pasywny. System SRS TruSurround HD zmienia parametry odtwarzanego dźwięku tak, aby pomimo braku kolumn tylnych kina domowego, dźwięk odbierany był przez słuchacza jako otaczający.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)