Kup sobie gmail

Kup sobie gmail

Kup sobie gmail
16.08.2010 13:24, aktualizacja: 16.08.2010 13:57

Od kilku dni w serwisie Allegro trwa licytacja domeny gmail.pl. Nie każdy wie, że gigant Google nie posiada do niej praw własności. W 2008 roku Google przegrało proces o cesję i domena nadal należy do Grupy Młodych Artystów i Literatów

Bezcenna domena jest zdaniem prawników... bezwartościowa. Google przegrało proces z obecnym właścicielem ponieważ jest to organizacja non-profit, a skrót całej nazwy stowarzyszenia to faktycznie gmail. Wątpliwe jest, aby nowy właściciel miał podobne przywileje, a prawie pewne jest że Google będzie walczyć o domenę. Oficjalnie nie wydano jednak żadnego komunikatu w tej sprawie.

Obraz
© (fot. allegro)

Obecna cena opiewa na ponad 10. 000 złotych, a do końca aukcji pozostało kilka dni. Sprzedający w treści aukcji przypomina, że udział w licytacji jest prawnie zobowiązujący i "będzie egzekwowany bezlitośnie".

Medialny szum wokół aukcji domeny wykorzystują inni sprzedający dodając do tytułów innych aukcji gry słowne takie jak: "domena (nie gmail)". Słychać było także plotki, jakoby Allegro.pl miało usunąć aukcję, ale w oficjalnym komunikacie podano, że po analizie całej sprawy stwierdzono, że nie ma powodów do usunięcia aukcji z serwisu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)