Amazon: nie będziemy rozdawać smartfonów za darmo

Amazon: nie będziemy rozdawać smartfonów za darmo
Źródło zdjęć: © MikeBlogs / flickr.com / CC

10.09.2013 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po kilku dniach milczenia Amazon postanowił w końcu odnieść się do piątkowych doniesień Jessici Lessin. I zrobił to w dość kategoryczny sposób – firma oświadczyła, że nie planuje w tym roku premiery własnego smartfona, a jeśli nawet kiedyś ujrzy on światło dzienne, na pewno nie będzie rozdawany za darmo.

Oświadczenie przeczy doniesieniom amerykańskich reporterów, jakoby firma Bezosa zamierzała rozdawać swoje smartpfony za darmo i zarabiać na dodatkowych usługach takich jak na przykład Amazon Prime.

Jednak fakt, że ewentualny smartfon Amazonu nie będzie rozdawany za darmo, nie oznacza jeszcze, że nie znajdą się w nim usługi specyficzne dla Amazonu. Już teraz firma dość agresywnie zachęca użytkowników do korzystania ze swoich usług, zastępując wszystkie usługi Google w czytnikach Kindle opartych na zmodyfikowanej wersji Androida swoim własnym ekosystemem aplikacji.

Co ciekawe, firma nie zaprzeczyła, że faktycznie pracuje nad własnym smartfonem. Zamiast tego dowiedzieliśmy się, że jego premiera nie odbędzie się w tym roku. Niestety rzecznik Amazonu odmówił udzielenia odpowiedzi na pytania o urządzenie i jego ewentualną cenę.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)