Google strzela sobie w stopę - wsparta przez niego firma pozywa Motorolę

Google strzela sobie w stopę - wsparta przez niego firma pozywa Motorolę

Google strzela sobie w stopę - wsparta przez niego firma pozywa Motorolę
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.10.2011 10:00

Intellectual Ventures pozywa Motorolę Mobility

Oddział Motorola Mobility, który niedługo będzie własnością Google'a, został pozwany przez firmę Intellectual Ventures, finansowo wspieraną przez... Google'a.

Sześć patentów należących do Intellectual Ventures ma naruszać mobilny oddział Motoroli. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo przecież co chwila sądy muszą rozstrzygać spory patentowe, gdyby nie fakt, że z obiema tymi firmami dość istotny związek ma Google. Firma z Mountain View z jednej strony niedawno kupiła udziały Motoroli Mobility, a z drugiej jest jednym z inwestorów firmy Intellectual Ventures. Rzekomo naruszone przez Motorolę patenty dotyczą m.in. transferu plików, zdalnego zarządzania danymi i aktualizacji dla smartfonów. Umowy licencyjne na używanie owych patentów podpisały z Intellectual Ventures takie firmy, jak HTC czy Samsung jeszcze w 201. roku.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Firma z Bellevue posiada ponad 3. tysięcy patentów, co gwarantuje jej miejsce w pierwszej piątce największych posiadaczy patentów w Stanach Zjednoczonych. Niektórzy nazywają ją nawet największym trollem patentowym Ameryki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung porównuje iPhone'a 4S z Galaxy S II. Zobacz efekty

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)