Amazon chce przywrócić użytkownikom usunięte kopie "Roku 1984" Orwella

Amazon chce przywrócić użytkownikom usunięte kopie "Roku 1984" Orwella

05.09.2009 11:30, aktual.: 07.09.2009 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amazon zaproponował użytkownikom e-czytników Kindle darmowe przywrócenie kopii skasowanego w lipcu bez ich zgody "Roku 1984" Orwella.

Przypomnijmy że, w lipcu sklep internetowy Amazon usunął zdalnie z pamięci e-czytników Kindle swoich klientów (oraz swojej oferty) wcześniej zakupione przez nich najważniejsze dzieła George'a Orwella - "1984. i "Folwark zwierzęcy". Powód? Wydawca, który dodał wspomniane tytuły do oferty Amazona nie posiadał do nich praw.
Kilka dni później Jeff Bezos, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com, wydał w związku z narastającą falą krytyki oświadczenie, w którym przepraszał za sposób w jaki jego firma rozwiązała zaistniały problem.

"_ Sposób rozwiązania naszego problemu był głupi i bezmyślny (...). Całkowicie zasłużyliśmy na otrzymaną krytykę _" - powiedział Jeff Bezos.

Według najnowszych informacji podanych przez Wall Street Journal, Amazon postanowił właśnie zakończyć całą sprawę, która nadszarpnęła zaufanie jego klientów. Aby chociaż po części je przywrócić wysłał do nich wiadomość e-mail z następującą propozycją:

"_ Jako, że byłeś jednym z naszych klientów, któremu usunęliśmy zdalnie w lipcu z e-czytnika Kindle dzieło Orwella pt. "1984", chcemy zaproponować ci ponowne dostarczenie tej książki. Nie poniesiesz przy tym żadnych kosztów. Jeżeli jednak nie zgadzasz się na to rozwiązanie proponujemy ci elektroniczny kupon uprawniający do zakupów w naszym sklepie lub czek na 30 USD _"

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)