Zaginął dysk z danymi narodowego archiwum USA

Zaginął dysk z danymi narodowego archiwum USA20.05.2009 14:44
Zaginął dysk z danymi narodowego archiwum USA
Źródło zdjęć: © WP.PL

Z amerykańskiego archiwum narodowego (National Archives and Records Administration, NARA) zniknął dysk twardy zawierający poufne dane z okresu prezydentury Billa Clintona. Na nośniku były zapisane między innymi numery ubezpieczeniowe, adresy oraz wewnętrzne akta służb bezpieczeństwa i Białego Domu. Generalny inspektor NARA powiadomił o sprawie działającą przy Izbie Reprezentantów komisję nadzoru i reform rządowych.

Z amerykańskiego archiwum narodowego (National Archives and Records Administration, NARA) zniknął dysk twardy zawierający poufne dane z okresu prezydentury Billa Clintona.

Na nośniku były zapisane między innymi numery ubezpieczeniowe, adresy oraz wewnętrzne akta służb bezpieczeństwa i Białego Domu. Generalny inspektor NARA powiadomił o sprawie działającą przy Izbie Reprezentantów komisję nadzoru i reform rządowych.

288765302182066323

Przewodniczący komisji Edolphus Towns poinformował, że do śledztwa zostało już włączone FBI. Towns jest bardzo zaniepokojony możliwością wycieku informacji z narodowego archiwum. Na jego wniosek komisja zbada skompromitowane protokoły bezpieczeństwa, aby w przyszłości zapobiec podobnym incydentom.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)