Z kamerą wśród ludzi

Z kamerą wśród ludzi21.07.2009 10:52
Z kamerą wśród ludzi
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Coraz więcej wspólnot mieszkaniowych chce podłączenia do miejskiego monitoringu. Gdy są kamery, jest mniej przestępstw

Coraz więcej wspólnot mieszkaniowych chce podłączenia do miejskiego monitoringu. Gdy są kamery, jest mniej przestępstw - pisze "Życie Warszawy".

Ludzie widzą, że są pozytywne efekty, i czują się dzięki temu bezpieczniej - tłumaczy Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, do którego trafiają prośby. - Szkoda tylko, że środków na nowe kamery nie mamy zbyt wiele. Na lata 200. i 2010 przeznaczono na to tylko 5 mln zł.

288768534815979667
Źródło zdjęć: © (fot. Jupiterimages)

Miasto za te pieniądze zainstaluje monitoring w 2. punktach. Kamery staną na Żoliborzu (m.in. na placu Wilsona), Woli (ul. Twarda), Pradze-Północ (ul. Kawęczyńska, ul. Ząbkowska, okolice cerkwi przy al. Solidarności) oraz na Bielanach i Bemowie. - Za kolejne 5 mln zł już na jesieni staną dodatkowe kamery w Pasażu Wiecha oraz na czterech mostach: Poniatowskiego, Świętokrzyskim, Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim - dodaje Ewa Gawor.

Statystyki policyjne mówią o mniejszej liczbie przestępstw na terenach w bezpośrednim sąsiedztwie kamer. W całym mieście zainstalowanych jest 400 obrotowych kamer, podpiętych do systemu miejskiego monitoringu. Według szacunków stołecznej policji, wszystkich kamer umieszczonych na zewnątrz budynków (przed sklepami, bankami, na osiedlach) jest ponad pięć tysięcy - podaje "ŻW".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)