"Złote Blachy 2011" dla funkcjonariuszy Policji za walkę z piractwem

"Złote Blachy 2011" dla funkcjonariuszy Policji za walkę z piractwem
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

19.01.2012 11:41, aktual.: 23.01.2012 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W siedzibie Komendy Głównej Policji Koalicja Antypiracka uhonorowała „Złotymi Blachami” przedstawicieli jednostek Policji, które w ubiegłym roku szczególnie wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym. W tegorocznej czternastej edycji podsumowującej działania Policji w 2011 roku wyróżnione zostały: Komenda Stołeczna Policji, Komendy Wojewódzka Policji w Opolu oraz Komenda Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

"Złote Blachy" to honorowe nagrody Koalicji Antypirackiej przyznawane corocznie jednostkom Policji w uznaniu ich zasług w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej. Jak co roku wyróżnione zostały trzy jednostki Policji. Koalicja Antypiracka, w skład której wchodzą Business Software Alliance (BSA), Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA) oraz Związek Producentów Audio Video (ZPAV) doceniła żmudną i konsekwentną pracę Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji w zakresie ujawniania i ustalania użytkowników umieszczających bezprawnie fonogramy i wideogramy w serwisach hostingowych.

Z kolei, Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wyróżnił się systematycznymi i konsekwentnymi działaniami przeciwko osobom naruszającym znaki towarowe Sony PlayStation oraz rozpowszechniającym w Internecie utwory chronione prawem autorskim. Na szczególną uwagę zasłużyły działania przeciwko portalowi www.fanaticdvd.pl nielegalnie rozpowszechniającemu skopiowane okładki do płyt DVD. Mariusz Kaczmarek, dyrektor generalny Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej komentuje: „Szacujemy, że aż około 95. wszystkich pobrań plików filmowych odbywa się niezgodnie z prawem. Również nielegalne wykorzystywanie znaków towarowych to nagminny proceder, z którym mamy do czynienia w codziennej pracy. Dlatego doceniamy efektywność działań policjantów KWP w Opolu w zakresie ochrony praw własności intelektualnej i zwiększenie wykrywalności tego typu przestępstw.”

Obraz
© (fot. Grzegorz Jakubowski / PAP)

Ostatnia z nagrodzonych jednostek, Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w 201. roku wyróżnił się systematycznymi, konsekwentnymi i skutecznymi działaniami związanymi ze zwalczaniem piractwa komputerowego.

Uroczystość wręczenia „Złotych Blach”. poprowadził mec. Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video. W uroczystości udział wziął Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Gośćmi honorowymi, reprezentującymi artystów byli: z wokalista, autor i producent Mieczysław Szcześniak, który w ubiegłym roku wydał płytę „Sins” oraz piosenkarka i autorka tekstów Magdalena Dziun, która niedawno wydała swój debiutancki album pt. "Amba".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)