Chińska policja korzysta z okularów rozpoznających twarze. Zidentyfikują każdego podejrzanego

Chińska policja korzysta z okularów rozpoznających twarze. Zidentyfikują każdego podejrzanego
Źródło zdjęć: © East News
Arkadiusz Stando

08.02.2018 13:28

Nowe technologie coraz częściej wykorzystywane są przez służby. Jednym z przykładów jest ostatnia inicjatywa w Chinach. To państwo inwestuje spore kwoty w rozwój sztucznej inteligencji.

Chińska policja otrzymała od państwa genialny prezent. To przyciemniane okulary posiadające funkcję rozpoznawania twarzy. Chiński rząd wierzy, że pomogą policji w identyfikacji osób podejrzanych. W ten sposób przyśpieszą odnajdywanie osób poszukiwanych.

Obraz
© East News

Jak na razie, okulary są noszone przez policję w ruchliwych miejscach, takich jak np. dworce. Są połączone z centralną bazą danych, zawierającą informacje z rejestru karnego. Posiadając taką technologię, policja może niemalże natychmiast otrzymać wszystkie dane osobowe zarejestrowanego człowieka. Od imienia i nazwiska po adres i pochodzenie etniczne.

Korzystając z nowych okularów, policjantom udało się aresztować już 7 osób. Byli to ludzie podejrzani o udział w porwaniach i wypadkach. Oprócz tego policja złapała też 26 osób, które korzystały z fałszywych dowodów osobistych. Takie informacje podają chińskie media.

Urządzenie posiada wbudowaną aplikację analizująca zdjęcia osób podejrzanych. Umożliwia ona dostęp do bazy danych, która informuje o tym, czy podejrzany jest poszukiwany przez policję, a nawet o jego ostatniej aktywności w internecie. Inwigilacja w Chinach jest naprawdę na wysokim poziomie.

Obraz
© East News
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)