Za 4 lata Internet się zakorkuje

Za 4 lata Internet się zakorkuje
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.11.2008 11:33, aktual.: 25.11.2008 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nemertes Research ponownie ostrzega przed znacznym spadkiem przepustowości Internetu ok roku 2012. Wedle przeprowadzonych przez nią badań, recesja na rynku ekonomicznym jedynie opóźni zwiększone zapotrzebowanie na poprawienie wydajności łącz internetowych.

Badania które Nemertes Research przeprowadziła w zeszłym roku, wykazały, że "zatkanie" Internetu grozi nam już w roku 2010. W tym roku firma skorygowała swoje wyliczenia, biorąc pod uwagę globalny kryzys ekonomiczny. Pracownicy Nemertes podkreślają, że ich zdaniem nie ma mowy o nagłym końcu sieci internetowej, ale przepustowość sieci po prostu nie nadąży za zwiększonym ruchem, oraz coraz większymi wymaganiami użytkowników. Przecież każdemu z nas marzy się streaming filmów w High Definition.

Mike Jude, jeden z analityków firmy Nemertes Research, mówi, że konsekwencją zmniejszonej wydajności Internetu, będzie mniejsze zainteresowanie użytkowników aplikacjami online. Jednym z powodów zwiększenia ruchu w sieci, ma być coraz większa liczba zdalnych pracowników, którzy nie pracują w siedzibie firmy, ale w domu za pośrednictwem Internetu. Mobilni pracownicy generują nie tylko większy ruch, ale mają też większe oczekiwania co do przepustowości sieci.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także