Współdzielenie ekranu - nowa funkcja Skype

Współdzielenie ekranu - nowa funkcja Skype

Współdzielenie ekranu - nowa funkcja Skype
Źródło zdjęć: © Skype
23.07.2009 14:17

Skype ogłosił wprowadzenie nowych możliwości w zakresie współpracy
i udostępniania danych. Najnowsza, darmowa funkcja Skype’a - współdzielenie ekranu (screen sharing) - jest już dostępna zarówno dla użytkowników oprogramowania Windows, jak i tych korzystających z komputerów typu Mac.

Osoby korzystające ze Skype’a mogą udostępniać innym to, co dzieje się na ich ekranie. Wystarczy nawiązać połączenie z dowolną osobą z listy kontaktów i podzielić się z nią całością bądź częścią swojego ekranu. Jeśli chodzi o użytkowników biznesowych, udostępnianie ekranu może okazać się bardzo wygodną funkcją, która umożliwi wymianę prezentacjami, pokazywanie wersji roboczych dokumentów lub wspólną pracę nad projektem. Użytkownicy indywidualni mogą wymieniać się zdjęciami, filmami albo szkicami kreatywnymi.

„Udostępnianie ekranu zbliża ludzi do siebie. Pozwala im prowadzić rozmowy na temat tego, czym chcą się dzielić,”. mówi Neil Stevens, dyrektor Skype ds. konsumenckich. Wspólnie z moją mamą, mieszkającą na innym kontynencie, możemy oglądać najnowsze video moich córek. W tym samym czasie możemy ze sobą rozmawiać. W pracy funkcjonalność udostępniania ekranu Skype pozwala mi zwiększać produktywność. Mogę pokazywać kolegom swoje prezentacje i dema jednocześnie z nimi dyskutując.”

Udostępnianie ekranu to niezwykle wygodna funkcja uzupełniająca ofertę Skype’a,. Osoby korzystające z systemów Mac, które zdecydowały się na instalację najnowszego oprogramowania Skype, mogą też korzystać z nowej funkcji o nazwie „Skype Access”, umożliwiającej tani dostęp minutowy do hotspotów WiFi.

Aby skorzystać z funkcji udostępniania ekranu, wystarczy zadzwonić do kogoś na Skype’ie i kliknąć na zakładkę „Udostępnij swój ekran”. (Share Your Screen) na pasku narzędzi w oknie rozmowy (system Windows) albo Share > Share Screen (Mac). Następnie udostępnić można albo pełny ekran albo jego część. Rozmówca będzie w stanie oglądać udostępniony obraz na pełnym ekranie swojego komputera. Co najważniejsze, podczas dzielenia się ekranem, nie ma konieczności przerywania rozmowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)