Windows 10 jak przeglądarka. Nowa funkcja dostępna

Windows 10 jak przeglądarka. Nowa funkcja dostępna

Windows 10 jak przeglądarka. Nowa funkcja dostępna
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
09.03.2018 11:15

Praca na Windowsie 10 stanie się znacznie wygodniejsza. A to za sprawą nowej opcji, która powoli staje się szerzej dostępna. Długo na nią czekaliśmy.

Microsoft zapowiedział wprowadzenie kart do Windowsa 10 w listopadzie. Tak, dokładnie takich samych kart, które znamy z przeglądarki i dzięki którym w łatwy sposób możemy przeskakiwać między stronami.

Obraz
© Microsoft

Gigant chce, by podobnie było z aplikacjami podczas korzystania z systemu. Wyobraźcie sobie, że piszecie tekst w Wordzie. Potrzebujecie jednak zajrzeć do notatek. Zamiast uruchamiać kolejny program i otwierać kolejne okno, wystarczy wewnątrz Worda odpalić następne karty. I w nich mieć PowerPointa, notatki, przeglądarkę i inne niezbędne do pracy aplikacje. A wszystko to w jednym oknie. Przeskakiwanie pomiędzy zakładkami możliwe jest również w Eksploatorze - otworzenie kilku folderów i korzystanie z nich będzie wygodne jak nigdy dotąd.

Obraz
© Microsoft

Czy każdy z kart w Windowsie 10 może już skorzystać? Nie do końca - opcja została udostępniona testerom Windows Insider Preview w ramach programu Skip Ahead. Ale to wyraźny znak, że już niedługo będą mogli skorzystać z niej wszyscy posiadacze systemu od Microsoftu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)