Nowe laptopy Lenovo zapowiedziane. Nowa funkcja nie dla Polaków

Nowe laptopy Lenovo zapowiedziane. Nowa funkcja nie dla Polaków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

26.02.2018 11:58, aktual.: 26.02.2018 12:12

Na targach Mobile World Congress 2018 nie zabrakło firmy Lenovo. Nowości ucieszą użytkowników laptopów, a w szczególności tych z serii Yoga - jedna z premier to Yoga 730.

Laptopy z serii Yoga są w pełni konwertowalne. Czyli można obracać ekranem i pracować jak na klasycznym laptopie albo złożyć wyświetlać i działać jak na tablecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić namiot i w ten sposób oglądać np. filmy. Nowe laptopy z serii Yoga - Yoga 730 i Yoga 530 - również na to pozwalają.

Obraz
© Materiały prasowe

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że praca z nimi może być wygodna. Nową funkcją w Yoga 730 jest wykorzystanie sztucznej inteligencji, co pozwala sterować komputerem bez używania rąk. Jak zapowiada Lenovo, wbudowane usługi Cortana i Alexa rozpoznają polecenia głosowe z drugiego końca pokoju. Choć przynajmniej na razie nie są to usługi, z których skorzystają Polacy, bo głosowi asystenci jeszcze nie nauczyli się naszego języka.

Laptopy Yoga 730 dostępne będą w dwóch wersjach: 13- i 15-calowej.

Lenovo na targach Mobile World Congress 2018 zaprezentowało też nowe Chromebooki. To sprzęty powstałe z myślą o edukacji, głównie do wykorzystania przez uczniów w szkołach. Chromebook 300e wyróżnia się konstrukcją odporną na zalania i upuszczenia. Z kolei technologia Lenovo Enhanced Touch pozwala sterować ekranem przy użyciu zwykłych przedmiotów. Chromebook 500e oferuje pióro cyfrowe EMR do pisania i szkicowania z innowacyjnymi algorytmami Google, które praktycznie eliminują opóźnienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)