Samsung rozpoczął produkcję trójstronnego ekranu

Samsung rozpoczął produkcję trójstronnego ekranu

Samsung rozpoczął produkcję trójstronnego ekranu
Źródło zdjęć: © Telepolis
12.08.2014 14:55

Firma dostarczająca części dla smartfonów Samsunga poinformowała o starcie produkcji trzystronnego, zakrzywionego wyświetlacza.

Firma dostarczająca części dla smartfonów Samsunga poinformowała o starcie produkcji trójstronnego, zakrzywionego wyświetlacza.

Pojęcie trójstronnego ekranu brzmi trochę abstrakcyjnie. Wystarczy jednak rzut oka na rysunek, na podstawie którego Samsung uzyskał patent na tę technologię, aby zdobyć minimalnie pojęcia na temat zasady jego działania. Wyświetlacz ma być tak skonstruowany, żeby zachodził na boki telefonu, które nie tylko będą czułe na dotyk, ale również będą wyświetlać treści. Swego czasu dotykowe obramowanie ekranu zastosowała Nokia w modelu N9, gdzie przesunięcie ekranu w bok wymagało rozpoczęcia tego manewru na ramce wokół wyświetlacza. W tym wypadku Samsung postanowił pójść krok dalej.

Informacje o trójstronnym ekranie pojawiają się w kontekście zbliżającej się premiery Samsunga Galaxy Note 4, zaplanowanej na 3 września. Pojawiające się plotki na temat flagowego modelu koreańskiego producenta zakładają pojawienie się kilku wersji phabletu. Oprócz typowego dla Samsunga podziału na modele z różnymi wersjami procesora (Exynos 5 Octa i Snapdragon 805), mówi się również o dwóch różnych obudowach, z czego jedna z nich ma posiadać wygięty wyświetlacz. Jeśli nie jest to tylko przypadkowy zbieg okoliczności, jedna z wersji Samsunga Galaxy Note 4 może zostać wyposażona w trójstronny, wygięty wyświetlacz. Znając jednak dotychczasową politykę Samsunga, niewykluczone że na początku byłaby to tylko limitowana wersja przeznaczona na rynek koreański.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)