Wkrótce łatka, która ma odblokować sprzedaż Galaxy Nexusa w USA

Wkrótce łatka, która ma odblokować sprzedaż Galaxy Nexusa w USA

Wkrótce łatka, która ma odblokować sprzedaż Galaxy Nexusa w USA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.07.2012 07:19, aktualizacja: 06.07.2012 09:46

Google i Samsung przygotowali łatkę dla oprogramowania Galaxy Nexusa, flagowego telefonu Google. Ma ona pozwolić na wznowienie jego sprzedaży na terenie USA.

Sprzedaż Galaxy Nexusa na amerykańskim rynku została zagrożona po tym, jak Apple oskarżył Google i Samsunga o bezprawne wykorzystywanie w telefonie należących do niego patentów. Wyrok, który zakazywał sprzedaży Galaxy Nexusa na terenie USA, zapadł 29. czerwca.

Teraz Google oraz Samsung przygotowali łatkę, która ma pozwolić na wyeliminowanie w oprogramowaniu dla Galaxy Nexusa czterech patentów należących do Apple. Trafi ona do urządzenia _ natychmiast _ jednak nie oznacza to, że jego sprzedaż zostanie tak szybko przywrócona.

Tymczasem Google wraz z Samsungiem mają zamiar przyjrzeć się dokładnie spornym patentom. Chodzi tutaj głównie o sposób wyszukiwania informacji, do którego prawo rości sobie Apple. Sprawa może zakończyć się w amerykańskim Urzędzie Patentowym, który może ponownie przyjrzeć się zasadności otrzymanego przez Apple patentu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)