Galaxy Nexus zakazany w USA - za przypominający Siri interfejs

Galaxy Nexus zakazany w USA - za przypominający Siri interfejs
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.07.2012 09:25, aktual.: 03.07.2012 09:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

No i mamy kolejny epizod wojny patentowej: Apple'owi udało się wywalczyć tymczasowy zakaz sprzedaży Samsunga Galaxy Nexus na terenie USA. Amerykański sąd zadecydował, że Samsung naruszył w produkowanym dla Google'a smartfonie 4 prawa patentowe należące do Apple'a.

Kluczowym patentem był ten oznaczony numerem 8.086.604 ('604), który dotyczy przeszukiwania wielu źródeł za pomocą jednego interfejsu (jak robi to Siri). Kolejne patenty to 5.946.647 (_ actionable linking ), 8.046.721 ( slide-to-unlock _) i 8.074.172 (sugestie słów podczas wpisywania tekstu na ekranie dotykowym).

Sąd orzekł, że dostępność Galaxy Nexus na rynku może powodować nieodwracalne szkody dla firmy Apple w postaci utraty udziału w rynku i sprzedaż urządzenia powinna być zakazana do końca rozprawy.

By zakaz sprzedaży wszedł w życie, Apple musi zadeklarować zabezpieczenie finansowe w wysokości 96 mln dolarów. Najprawdopodobniej ostateczny wyrok sądu będzie taki sam jak ta wstępna decyzja, o ile oczywiście Samsung w jakiś sposób nie udowodni, że jednak nie łamie wskazanych patentów.

Na decyzję sądu wpływ miał fakt, że Google funkcję _ Quick Search Box _ określa w materiałach promocyjnych jako kluczowy element Androida (od wersji 4.0). Z kolei Apple właśnie za pomocą Siri postanowił zainteresować nabywców iPhone'em 4S.

Pozytywne dla Apple'a rozpatrzenie sprawy może być furtką do zablokowania na rynku amerykańskim sprzedaży wszystkich smartfonów z Androidem 4.0 i nowszym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)