"Drogowskaźnik" w Plusie

"Drogowskaźnik" w Plusie

"Drogowskaźnik" w Plusie
10.02.2009 14:45, aktualizacja: 10.02.2009 14:56

Użytkownicy Plusa otrzymują, w ramach usługi Drogowskaźnik, możliwość korzystania z technologii Targeo.mobi - najpopularniejszej polskiej mapy na telefon komórkowy. Użytkownicy Drogowskaźnika uzyskują w ten sposób dostęp do bogatej bazy punktów użyteczności publicznej (POI), które zawierają również rozszerzone opisy ze zdjęciami i numerami telefonów.

Użytkownicy Plusa otrzymują, w ramach usługi _ Drogowskaźnik _, możliwość korzystania z technologii Targeo.mobi - najpopularniejszej polskiej mapy na telefon komórkowy. Użytkownicy _ Drogowskaźnika _ uzyskują w ten sposób dostęp do bogatej bazy punktów użyteczności publicznej (POI), które zawierają również rozszerzone opisy ze zdjęciami i numerami telefonów.

_ Wraz z uruchomieniem usługi Drogowskaźnik udostępniliśmy szereg nowych funkcji Targeo.mobi, w tym obsługę GPS oraz szczegółowe opisy punktów ze zdjęciami i możliwością dzwonienia bezpośrednio z aplikacji, jednak najważniejszą innowacją jest wprowadzenie przez operatora stałej opłaty obejmującej nielimitowany transfer danych i dostęp do usług lokalizacyjnych _ - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo, właściciela Targeo.mobi.

Usługa _ Drogowskaźnik _ umożliwia lokalizację poprzez odbiornik GPS, a dla osób nie posiadających GPS w swoim telefonie - poprzez sieć komórkową. Za 2,44 zł tygodniowo lub 6,10 zł miesięcznie, użytkownik _ Drogowskaźnika _ ma możliwość nieograniczonego korzystania z aplikacji oraz z usług lokalizacyjnych opartych o sieć GSM. Użytkownik nie ponosi również żadnych dodatkowych opłat za transmisję danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez konieczności posiadania w telefonie odbiornika GPS, można określić swoją pozycję, oraz wytyczyć drogę do poszukiwanego przez siebie miejsca zupełnie jak w nawigacji GPS.

_ Drogowskaźnik to kolejny produkt, który rozszerza portfolio usług lokalizacyjnych dostępnych w Plusie. Wyznaczanie trasy dojazdu, informacje o utrudnieniach w ruchu, repertuar kin, lokalizowanie miejsca pobytu przy użyciu GPS lub technologii LBS to tylko niektóre z możliwości tej aplikacji. Bardzo atrakcyjna stała cena usługi oraz brak opłat za transmisję pozwala klientom swobodnie korzystać z aplikacji bez obaw o wysokość rachunków. Warto także podkreślić dostępność usługi dla wszystkich abonentów sieci Plus, użytkowników SimPlusa, Mix Plusa, Samych Swoich oraz klientów oferty 36.6 _ - podsumowuje Dariusz Boduch, zastępca dyrektora departamentu rozwoju produktów i usług w Polkomtelu.

Usługa _ Drogowskaźnik _ wykorzystuje technologię Targeo - polskiego serwisu lokalizacyjnego bazującego na mapach Polski wykorzystywanych w AutoMapie. Ponadto, dzięki współpracy Targeo.mobi z Agorą, użytkownicy _ Drogowskaźnika _ odnajdą na platformie również opisy i recenzje filmów, aktualne informacje o repertuarze kin oraz wyszukiwarkę filmów, czyli materiały z dodatku do Gazety Wyborczej _ Co Jest Grane _, dostępne też w serwisie mobilnym Gazeta.mobi.

_ Kontent lokalizowany uważamy za interesujący kierunek rozwoju - Agora dysponuje wysokiej jakości treściami lokalizowanymi, więc współpraca z serwisami mapowymi jest dla nas naturalna _ - mówi Robert Stalmach, dyrektor treści i usług mobilnych w Agorze.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści _ drogowskaznik _ na numer 8045, pobrać aplikację na swój telefon i uruchomić instalację. Nowi użytkownicy mogą testować usługę przez 7 dni całkowicie bezpłatnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)