Windows Security Essentials - uwaga, limit pobrań

Windows Security Essentials - uwaga, limit pobrań23.06.2009 15:30
Windows Security Essentials - uwaga, limit pobrań

Nie wszystkim użytkownikom planującym pobrać oprogramowanie antywirusowe Microsoftu Windows Security Essentials uda się ta sztuka. Producent ograniczył liczbę pobrań aplikacji do 75 tysięcy.

Windows Security Essentials to darmowa aplikacja antywirusowa Microsoftu, która dzisiejszego dnia ma zostać udostępniona do pobrania w formie wersji testowej.

Zaletami programu mają być niewielkie wymagania sprzętowe, przyjazny interfejs użytkownika oraz nieco inne niż u konkurencji podejście do kwestii ochrony komputera. WSE, chociaż dostarczy narzędzia do skanowania i oczyszczania systemu, przede wszystkim ma chronić komputer przed infekcją.

Limit pobierania nie wydaje się najszczęśliwszym pomysłem. Microsoft w przeszłości miał już problemy, gdy decydował się na podobny krok udostępniając inne oprogramowanie. Przypomnijmy, że w styczniu br. liczba odwołań do serwerów firmy, gdzie udostępniono klucze aktywacyjne Windows 7 beta była tak wielka, iż dostęp do nich został zupełnie zablokowany.

Początkowo system miał zostać udostępniony dla 2,5 mln. osób, jednak z z uwagi na wielkie zainteresowanie użytkowników Microsoft zdecydował się tymczasowo znieśc limity.

Windows Security Essentials ma zostać udostępniony o godz. 18 czasu polskiego na stronie microsoftu.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)